Rekolekcje dla mężczyzn

Kapłaństwo, małżeństwo, a może życie w samotności? Takie wątpliwości nie są rzadkością wśród mężczyzn rozeznających swoje powołanie. Pomocą w wyborze życiowej drogi mogą być rekolekcje organizowane przez Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.

Każde głębsze zastanowienie się nad sensem życia, nad drogą którą kroczymy ma ogromne znaczenie. Wydaje mi się, że trud wyboru prędzej czy później przeżywa każdy mężczyzna. Na rekolekcjach powołaniowych można znaleźć głębszą odpowiedź na pytania, które się wówczas w tych osobach rodzą – mówi ks. Robert Bączek, ojciec duchowny łomżyńskiego seminarium.

Zaproszenie na rekolekcje dotyczy nie tylko tych mężczyzn, którzy mają pragnienie wstąpienia do seminarium: Motywacja do wzięcia udziału w takich rekolekcjach nie musi być związana z myślą o kapłaństwie, wystarczy pragnienie budowania głębokiej relacji z Bogiem. Słowo „powołanie” nie odnosi się tylko do kapłaństwa czy życia zakonnego. Powołanie dotyczy też małżeństwa. Chodzi o to, żeby młody człowiek rozeznawał wolę Bożą i zastanowił się nad tym jaki jest Boży plan wobec niego – dodaje ojciec duchowny.

Rekolekcje będą miały miejsce w dniach od 1 do 3 lutego. Rekolektanci proszeni są o zabranie ze sobą Pisma Świętego, różańca, zeszytu do notatek, śpiwora, obuwia na zmianę  i innych potrzebnych rzeczy osobistych. Opłata za pobyt w seminarium wynosi 50 zł. Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 stycznia pocztą tradycyjną na adres seminarium (Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży, Plac Papieża Jana Pawła II, nr 1; 18-400 Łomża z dopiskiem na kopercie „rekolekcje młodzieżowe”), na adres e-mail ksrobertb@tlen.pl lub pod numerem tel. 606318210. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia, parafię, szkołę i klasę, oraz dołączyć opinię katechety lub księdza proboszcza.

Beata Borkowska

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *