Przebudowa ronda w koncepcji na nową ulicę Daszyńskiego

Jedna z koncepcji remontu ulicy Daszyńskiego w Wyszkowie ma objąć przebudowę ronda przy moście drogowym. Inwestycja będzie realizowana przez powiat i gminę. Przedstawiciele jednostek są już po dwóch spotkaniach. Pomysły są różne i choć nie ma jeszcze konkretnych ustaleń to zgodnie stwierdzono, że rondo jest do poprawki.

Jest plan, by rondo stanowiące skrzyżowanie ulic Kościuszki, Warszawskiej i Białostockiej zostało przebudowane. W teorii powinien odbywać się tam ruch dwupasmowy, jednak w praktyce niekiedy może to doprowadzić do kolizji. Przebudowa ronda ma stanowić część projektu dotyczącego remontu ulicy Daszyńskiego – Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad stwierdziła, że ta przebudowa jest potrzebna. Burmistrz również chce poprawić przepustowość wjazdu do miasta, a niestety to rondo temu nie służy. Trzeba to zmienić – mówi starosta powiatu Jerzy Żukowski.

Póki co wersje są różne. Pod uwagę brana jest budowa ronda spiralnego. Z kolei sama ulica Daszyńskiego prawdopodobnie wyglądem zostanie wkomponowana w sąsiadujący Plac Wyzwolenia i Skwer Jana Pawła II – Ta ulica ma pokazać, że Wyszków jest przyjazny dla mieszkańców i turystów. To jest środek miasta, a więc i tym samym wizytówka. To będzie perełka dla Wyszkowa i będziemy mieli czym się pochwalić – podkreśla starosta. Dyskusje toczą się również nad wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu – Myślimy nad tym, czy wprowadzić ruch jednokierunkowy, jeśli tak to, z której strony powinien być wjazd lub może ograniczyć ruch samochodowy, czy częściowo ją zamknąć. To wszystko jest do ustalenia – informuje starosta.

Projekt ma powstać jeszcze w tym roku. Oprócz nowej nawierzchni obejmie on również przebudowę infrastruktury podziemnej i remont obszarów przy lokalach usługowych (m.in. murki) – co aktualnie pozostawia wiele do życzenia, mówią mieszkańcy i przedsiębiorcy:

 

MG

 

Tagi:

4 Komentarzy

 1. Maria Helena Reply

  A czym się Pan Burmistrz pochwali na drugim krańcu miasta Wyszków tj. na wyjeżdzie z miasta od strony dzielnicy POLONEZ ???
  Przystanków z prawdziwego zdarzenia brak !, Rozkładów jazdy autobusów -brak ! Oświetlenie osiedla- marne !

  A ludzie sami na FB organizują sobie rozkład i pomagają urzędnikom z UM, bo Burmistrz nie potrafi wezwać przewoźników do przedstawienia rozkładów jazdy ! Kompromitacja !

  Cóż Turyście po zmianie Ronda na dwupasmówkę, jak on przyjedzie autobusem do Wyszkowa, zwiedzi miasto i nie będzie mógł wrócić z Poloneza do Warszawy bo nie będzie wiedział, kiedy i z którego miejsca odjeżdżają autobusy !

  A może warto zrobić zajezdnię autobusów na Polonezie, tak, żeby wszystkie autobusy ruszały z POLONEZA i wracały na POLONEZ ? Byłby jakiś porządek rzeczy…

  Władze Wyszkowa robią tylko Centrum miasta na POKAZ, a co z resztą miasta ???!!!???

 2. Monter Reply

  Jeśli przebudowywać to podłączyć też ul Daszyńskiego i najlepiej przebudować na rondo turbinowe (rodzaj ronda zaprojektowanego w taki sposób, że potoki ruchu pasa wewnętrznego i zewnętrznego nie przecinają się). Na takim rondzie nie ma kolizji, jedynie przy zjazdach, i jest obecnie najlepszym rozwiązaniem.

 3. Tylko spiralne Reply

  Na turbinowym nie ma opcji do zawracania. Najlepszy pomysł to rondo spiralne. Na Mazowszu a może i w Polsce najlepsze organizacje spiralne robi p. inż. Marcin Banach. Widziałem, polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *