Prawie 2 mln za remont 1,9 km drogi Turzyn-Brańszczyk

Jak wcześniej zapowiadaliśmy na łamach naszego portalu prawie dwukilometrowy odcinek drogi na trasie od wiaduktu Turzyn/Zakręzie do skrzyżowania ulicy Bielińskiej i Chopina w Brańszczyku zostanie wyremontowany. Powiat wyszkowski podpisał już umowę z wykonawcą.

22 lutego powiat wyszkowski reprezentowany przez starostę Jerzego Żukowskiego oraz wicestarostę Leszka Marszała podpisał umowę z prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o. w Ostrowi Mazowieckiej, Agnieszką Chmielewską. W ramach zawartej umowy droga powiatowa nr 4403W o długości 1 901 m znajdująca się między wiaduktem Turzyn-Zakręzie a skrzyżowaniem ulic Bielińskiej i Chopina w Brańszczyku (między 4 a 6 km drogi) zostanie przebudowana. Już na początku lutego plany względem tej inwestycji zapowiadał wójt gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski, o czym pisaliśmy w artykule „Ostatni sezon pozimowych dziur w Brańszczyku. Będzie nowa droga”.

Koszt remontu to 1 841 880,88 zł brutto. W ramach tej kwoty mają zostać wykonane roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, ziemne oraz korytowanie. Ponadto zrobione zostaną nowe pobocza, chodniki ze zjazdami, nawierzchnia jezdni, krawężniki, obrzeża, przepusty i odwodnienia. Kwota obejmuje tez inżynierię ruchu drogowego, regulację wysokościową i roboty wykończeniowe.

Powiat stara się o dofinansowanie tej inwestycji w kwocie 1 133 550,00 zł. w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Obecnie wniosek znajduje się na liście rankingowej zatwierdzonej przez Wojewodę Mazowieckiego i oczekuje na zatwierdzenie przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa.

Prace mają zostać wykonane do 9 sierpnia 2019 r.

MG/SP

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *