Prawidłowa sygnalizacja świetlna jeszcze w tym tygodniu?

Podczas ostatniego posiedzenia radnych miejskich padła pierwsza interpelacja. Zgłosił ją Bogdan Osik, który w tej kadencji po raz pierwszy objął funkcję radnego. Radny domaga się przywrócenia zmian w regulacji cyklu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Sowińskiego i Prostej.

O zmiany regulacji cyklu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Sowińskiego i Prostej Bogdan Osik wnioskował do burmistrza już w 2016 roku – Przyciskałem zielone światło i jak spóźniłem się parę sekund to trzeba było czekać dwa cykle – pomarańczowe, zielone, czerwone i znowu pomarańczowe, zielone, czerwone. Było to bardzo niebezpieczne, gdyż mieszkańcy nie patrzyli na to i przebiegali przez ulicę – tłumaczy radny. Wówczas burmistrz przychylnie ustosunkował się do pisma i zmiany zostały wprowadzone.

Jednak jak informuje radny, w czerwcu tego roku nieprawidłowe funkcjonowanie sygnalizacji świetlnej powróciło, zatem ponownie wystosował pismo do Urzędu Gminy – W odpowiedzi uzyskałem, że zostanie to przywrócone, jeśli będzie zrobiona ulica Sowińskiego. Ulica jest już praktycznie gotowa, ale ruch świateł dalej jest ten sam, więc formalnie zgłosiłem to interpelacją radnego – mówi Bogdan Osik.

Jak informuje Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkalnictwa i Rolnictwa Robert Garbarczyk sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu zostanie przywrócona w schemacie stałoczasowym, ale najpierw odcinek remontowej drogi musi zostać oficjalnie odebrany – To zależy od oznakowań na tym skrzyżowaniu. Musimy posprawdzać, czy wszystko zostało już przywrócone w tamtym rejonie. Jeśli tak, to nie widzę przeszkód, by przywrócić schemat stałoczasowy jeszcze w tym tygodniu – mówi naczelnik.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *