Pożar w Starej Pecynie. Płonęły zwierzęta i budynki [FOTO]

Ponad stu strażaków gasiło wczorajszy (24.04) pożar, który wybuchł w miejscowości Stara Pecyna (gmina Długosiodło). Ogień rozprzestrzeniał się tak szybko, że zajął nie tylko budynki kilku gospodarstw, ale też maszyny, samochody i… zwierzęta. Straty oszacowano na 1 mln 300 tys. zł.

Około godziny 15.20 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o ogromnym pożarze w miejscowości Stara Pecyna. Silny wiatr spowodował, że ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie zajmując cztery siedliska mieszkalne. (3 600 m kw.)

W wyniku pożaru spaliło się dziesięć budynków inwentarskich (obory, stodoły) oraz siedem mniejszych, jak szopy i garaże. Paliły się również samochody i maszyny: dwa traktory, koparka, dwa fiaty 126p, dwa polonezy caro i trzy samochody marki żuk. Zagrożone były również domy mieszkalne, ale strażakom udało się temu zapobiec. Podczas pożaru spłonęła też część krów i świń, które nie zdążyły uciec na pobliskie pola.

Akcja pożarnicza trwała około dziewięciu godzin. Na miejscu pracowało ponad stu strażaków z powiatu wyszkowskiego i ostrowskiego. Straty w wyniku pożaru oszacowano na 1 mln 300 tys. zł.

MG/fot.KP PSP

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *