Powitanie Wyszkowskiego Pierwszaka [AUDIO/FOTO]

Jak co roku, gmina organizuje wspólne spotkanie wszystkich uczniów, którzy po raz pierwszy we wrześniu przestąpili progi swoich szkół. „Powitanie Wyszkowskiego Pierwszaka” to okazja do otrzymania pierwszej legitymacji szkolnej i udziału w lekcji samorządności. Tegoroczne spotkanie wpisało się w obchody stulecia niepodległości.

„Powitanie Wyszkowskiego Pierwszaka” to integracyjne spotkanie uczniów rozpoczynających przygodę ze szkołą. Jest to też pierwsze oficjalne spotkanie z władzami samorządu i radnymi miasta. W tym roku symbolicznie we wspólnotę samorządową wstąpiło ponad 400 pierwszaków.

Bardzo zależy nam na tym, żeby nasi mali obywatele odnajdywali się w naszej wspólnocie samorządowej, żeby wyrastali na mądrych, aktywnych obywali. To spotkanie tez jest m.in. właśnie po to, żeby to była taka pierwsza przygoda z Wyszkowem – mówiła podczas uroczystości zastępca burmistrza Aneta Kowalewska. Przedstawicielka władz samorządowych zapoznała uczniów z symbolami miasta – herbem, sztandarem i insygniami w postaci łańcucha.

Podczas uroczystości obecni byli również radni miasta – Czesław Lach, Jan Abramczyk, Wojciech Rojek i Bogusław Kuchta. O ich roli w samorządzie mówiła przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska Radni są po to, żeby pomagać swojej społeczności lokalnej, przekazywać prośby mieszkańców burmistrzowi. Radni podejmują uchwały w mieście i tym samym współdecydują o nim. Po prostu pomagają w zarządzaniu Wyszkowem – mówiła przewodnicząca. Jak wspomniała, kiedy chodziła do Szkoły Podstawowej nr 2 zapamiętała słowa piosenki, które skierowała w ramach życzeń do uczniów – Wyszków to miasto moje rodzinne. Wyszków to miasto milsze niż inne. Tu właśnie chciałbym spokojnie żyć – pracować, kochać, marzyć i śnić. Zapytaliśmy pierwszaków, z czym im kojarzy się Wyszków, posłuchajcie:

 

Podczas spotkania dzieci wzięły udział również w muzycznej lekcji patriotyzmu, którą poprowadzili soliści Małgorzata Urbaniak i Krzysztof Ciupiński-Świątek przy akompaniamencie Włodzimierza Trzeciaka. Koncert rozpoczął utwór „Maki”, po którym goście próbowali nauczyć publiczność tekstów do pozostałych piosenek – jak się okazało, pierwszaki dobrze znały już patriotyczne utwory. Wspólnie zaśpiewano m.in. „Ułani, ułani”, „Przybyli ułani pod okienko”, Pierwsza kadrowa”, czy „Pałacyk Michla”. Stulecie niepodległości zaakcentowały również wręczone pierwszakom misie.

Po koncercie każdy z uczniów otrzymał legitymację wyszkowskiego pierwszaka – symbole przynależności do samorządowej i oświatowej rodziny. Dokument odebrały pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Łosinnie, Olszance, Leszczydole Nowinach, Leszczydole Starym, Rybnie, Lucynowie, a także z Akademii Ucznia, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 (oddział w Skuszewie), Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 5.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *