Potrzebujący wspólnie przy wigilijnym stole [FOTO/AUDIO]

Wigilia dla najuboższych, starszych, samotnych i niepełnosprawnych organizowana przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej to już tradycja. W tym roku w inicjatywę po raz pierwszy włączyła się Fundacja Lepszy Los.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działające przy parafii św. Idziego od lat organizuje spotkanie wigilijne z myślą o najbardziej potrzebujących mieszkańcach Wyszkowa. Tradycyjnie wigilię poprzedziła Msza św. w sanktuarium św. Idziego, której przewodniczył ks. Tomasz Myśliwy. W homilii kapłan nawiązał do historii życia francuskiej mistyczki i stygmatyczki Marty Robin, która przez paraliż spędziła w łóżku ponad 50 lat, karmiąc się w tym czasie jedynie hostią – Mimo choroby przepełniały ją pokój i radość. Była podporą, wsparciem dla innych chorych, ale też przykładem, że cierpienie ma sens – podkreślił kapłan, wspominając również postać Jana Chrzciciela, jako tego, który także przepełniony Bożą radością poprzez swoje głoszenie nawracał ludzi.

Po Mszy św. wszyscy wspólnie zasiedli przy wigilijnym stole w sali teatralnej domu parafialnego. Gości przywitał proboszcz sanktuarium ks. kan. Zdzisław Golan. Składanie życzeń rozpoczęła dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Mróz. W imieniu własnym, ale też burmistrza Wyszkowa i pracowników OPS życzyła zdrowia, radości, pomyślności, szacunki innych oraz jak najmniej trosk i kłopotów. W imieniu Stowarzyszenia Rodzin Katolickich podziękowania za zaangażowanie w organizację wigilii przekazała Janina Szymanik – To dzięki ludziom o dobrym sercu możemy zorganizować ten poczęstunek. Dziękuję władzom gminy i powiatu, proboszczom wszystkich parafii w Wyszkowie, ale też mózgowi temu przedsięwzięcia prezesowi naszego stowarzyszenia Zygmuntowi Karczewskiemu.

W przygotowanie wigilii zaangażowali się również wolontariusze z Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenia MONAR. W tym roku po raz pierwszy w inicjatywę włączyła się Fundacja Lepszy Los, która przygotowała paczki żywnościowe dla gości. Jej przedstawiciel Wojciech Bielecki także przekazał najserdeczniejsze życzenia wszystkim zebranym. Słowo do gości skierowała w imieniu Starostwa Powiatowego Teresa CzajkowskaNiech się wiedzie we wszelkich aspektach. Życzę byśmy przywitali Jezusa z otwartymi sercami, by znalazł w nich nie ubogą stajenkę, ale królewskie pokoje.

Bożego błogosławieństwa życzył proboszcz sanktuarium – Niech łaska Boża was wspiera i prowadzi bezpiecznie po drogach codzienności. Niech wam niczego w życiu nie brakuje, mimo niedostatku którego na co dzień doświadczacie. Jak zauważył kapłan, nie byłoby wigilii, gdyby nie narodzenie Pana Jezusa. Historię przyjścia Dzieciątka na świat, opisaną we fragmencie Ewangelii św. Łukasza odczytał wikariusz parafii ks. Emil Sasinowski. Po wspólnej modlitwie wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem i zasiedli do wieczerzy. O nastrój świąteczny i kolędowanie  zadbała Gloriosa Trinita.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *