PonadCZASowe widowisko Sylaby! [AUDIO/FOTO]

„O czasie” – pod takim hasłem Rewia Dziecięca Sylaba przygotowała tegoroczne jubileuszowe widowisko. Na 35-lecie zespołu wicemistrzynie świata zaprezentowały swoje umiejętności w ponad 20 utworach. Było wzruszająco, zabawnie i… niebezpiecznie!

Takiej odsłony Sylaby wyszkowianie jeszcze nie widzieli. Cykl jubileuszowych koncertów z okazji 35-lecia Rewii rozpoczęły się sobotnią (30.03) prapremierą. Tancerki już niejednokrotnie udowodniły widzom swoje wszechstronne zdolności, ale i tym razem niespodzianek nie zabrakło. Tegorocznym tematem przewodnim był czas. Sylabianki swoimi występami podkreśliły motyw przemijania. Ukazano też czas, jako nieodłączny element naszego życia, nadający mu tempo i porządek. Było sentymentalnie, wzruszająco, ale też energicznie i… wyczynowo – a wszystko przy profesjonalnej oprawie muzycznej, świetlnej, efektownymi iluminacjami i oryginalnymi rekwizytami. Zapowiedź zapierających dech w piersiach elementów tańca dziewczęta pokazały już w pierwszym układzie tanecznym. Do akrobatyki tancerki przygotowywali Maciej Czarski i Kamil Witkowski, absolwenci Państwowej Szkoły Cyrkowej w Julinku, którzy doceniając potencjał Sylabianek postanowili podzielić się swoimi umiejętnościami bezinteresownie. Rewia w podziękowaniu za współpracę wręczyła w tym roku akrobatom statuetkę „Przyjaciela Sylaby”.

35-lecie Rewii zgromadziło na scenie ponad 100 osób, wśród nich wystąpiły ex-Sylabianki, które do jubileuszu przygotowywały się od września przyjeżdżając na próby z różnych stron Polski. Dziewczęta były reprezentantkami wszystkich składów, jakie tańczyły w zespole. W tym roku do grona tzw. sylabowych emerytek dołączyły Joanna Puchalska i Jolanta Skowrońska. Gościnnie na scenie wystąpiły również Samuela Modzelewska, jedna z najlepszych instruktorek wokalnych w Polsce, a także ex-Sylabianka Ewa Gil, znana makijażystka gwiazd. Nie zabrakło też solowych wykonań przedstawicielek Sylaby – założycielki grupy Ireny Zdunek oraz choreograf Katarzyny Janus.

Wieloletnia historia Sylaby, to również historia Telewizji Polskiej, która rokrocznie emituje koncerty Rewii na swojej antenie. W tym roku TVP reprezentował dziennikarz Paweł Pochwała, który poprowadził jubileusz. O emisji tegorocznej premiery na TVP3 będziemy informować na bieżąco. W tym roku po raz pierwszy z Sylabiankami z własnej inicjatywy była też telewizja TVN. Przedstawicielki Rewii będzie można zobaczyć w Dzień Dobry TVN 8 kwietnia.

A to krótka zapowiedź reportażu o 35-leciu Rewii, który już niebawem na naszej stronie!

Teraz Sylabianki przez cały tydzień będą koncertowały dla mieszkańców Wyszkowa. Następnie czeka ich zaledwie dwa tygodnie przerwy, po której rozpoczną przygotowania do międzynarodowego konkursu w Hiszpanii, który już 5 maja. Z kolei w październiku Sylabianki będą ścigały się o kolejne mistrzostwo świata.

Pełna galeria zdjęć znajduję się na naszym fanpage`u.

MG

Tagi:

2 Komentarze

  1. Michasiek Reply

    To jest tak dobre, że wow. Jeszcze nie było czegoś takiego w Wyszkowie i… myślę, że jeszcze dłiugo nie będzie. To co zobaczyłem wyprzedza epokę!!! Jestem zszokowany, że w naszym małym miasteczku mamy taki artystyczny cud! Powinniśmy te dzieci i te kobiety od nich na rękach nosić. Lepszej reklamy temu miastu na razie nic nie zrobi i niesamowite jest to, że to są dzieci!!!!!!!Ukłony do pasa!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *