Pomysł na ferie – konkurs wojewódzki dla organizacji pozarządowych

Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu, Komendant Stołeczny Policji, Mazowiecki Kurator Oświaty i Wojewoda Mazowiecki ogłosili konkurs na najciekawszą inicjatywę dotyczącą organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania. Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych, pomysły można zgłaszać do 28 stycznia.

Ferie w województwie mazowieckim rozpoczynają się już w poniedziałek, 28 stycznia. Nie wszyscy uczniowie szkół podstawowych i 3 klas gimnazjalnych spędzą je w sposób zorganizowany. Brak opieki osób dorosłych sprzyja podejmowaniu zachowań stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia (np. korzystanie z lodowisk na zamarzniętych zbiornikach wodnych).

Jednostki organizacyjne działające na terenie województwa mazowieckiego ogłosiły konkurs, którego celem jest inspirowanie osób i instytucji do nowatorskich działań profilaktycznych w czasie wolnym od zajęć szkolnych, ograniczenie demoralizacji wśród osób małoletnich oraz promowanie zdrowego stylu życia oraz pomoc w realizacji działań związanych z zagospodarowaniem czasu wolnego dzieci i młodzieży poprzez wyróżnienie inicjatyw profilaktycznych, a także promowanie bezpieczeństwa.

Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych, które będą realizować inicjatywy w terminie od 28 stycznia do 10 lutego 2019 roku. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest niekomercyjny charakter projektu. Kryteriami oceny pomysłu zgłoszonego do konkursu będą: innowacyjność i pomysłowość odpowiadająca oczekiwaniom odbiorców, uniwersalność, czyli możliwość przetransponowania inicjatywy na płaszczyznę innych powiatów, promocja zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień, agresji i przemocy, przekazywanie elementów wiedzy wiktymologicznej.

Inicjatywy konkursowe zostaną ocenione przez komisję konkursową do 28 lutego 2019 roku.

Regulamin konkursu do pobrania TUTAJ.

KPP/MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *