Pomóż Piotrusiowi w pełni odzyskać słuch

Piotr Masiak to dwulatek, mieszkaniec powiatu wyszkowskiego, który urodził się z obustronnym niedosłuchem. Chłopiec jest już po jednej operacji wszczepienia implantu ślimakowego. Do normalnego funkcjonowania potrzebny jest drugi implant. Rodzice proszą o pomoc.

Pierwszymi dźwiękami, które nasz synek miał usłyszeć zaraz po przyjściu na świat miały być nasze ciepłe, pełne miłości głosy. Zamiast tego była cisza – przeszywająca i bezgraniczna – piszą rodzice Piotrusia na stronie, gdzie prowadzona jest zbiórka pieniędzy siepomaga.pl. Dwulatek urodził się ze 100% głuchotą. Gdy chłopiec miał 6 miesięcy został poddany stymulacji nerwów słuchowych dźwiękami. Od tego czasu rozpoczęła się jego intensywna rehabilitacja słuchowa. Kolejny etap to kwalifikacja do implantu i oczekiwanie na termin wszczepienia, na który doczekał się mając nieco ponad rok.

Jeden implant nie pozwala prawidłowo określić źródła i lokalizacji dźwięku, np. kierunku, z którego nadjeżdża samochód. Trudniej też będzie mu odnaleźć się w hałasie. Czas oczekiwania na operację to ponad 3 lata. Rodzice walczą, by przyspieszyć ten proces – Nie chcemy czekać! Chcemy dać naszemu synowi możliwość słyszenia w pełni otaczającego go świata, szansę na normalny rozwój i wreszcie naukę mowy, która powinna rozpocząć się już teraz. 

To, co ogranicza rodzinę, to przeszkoda finansowa, którą wspólnie możemy pomóc im pokonać. Potrzebna kwota to prawie 140 tys. zł. Zbiórka prowadzona jest na portalu siepomaga.pl. Wystarczy, że klikniesz w LINK i przekażesz datek.

Kliknij i pomóż: https://www.siepomaga.pl/piotr-masiak

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *