Pomaganie mają we krwi [AUDIO/FOTO]

„Uratuj życie. Masz to we krwi” – to hasło akcji charytatywnej, która odbyła się dzisiaj na placu Miejskim w Wyszkowie. Zbiórka została zorganizowana dla małych mieszkańców gminy: 3-letniej Leny, 9-letniej Magdy i 8-letniego Kuby. 

– Każdy, kto może powinien pomóc. To nic nie kosztuje, a możemy komuś uratować życie / – Są to małe dzieci, które jakoś na swój sposób cierpią. Ciężko mi nawet to sobie wyobrazić i dlatego pomyślałem, że chociaż tak może będę w stanie coś tam dla nich zrobić / – Możemy podzielić się tym, czego nie da się w inny sposób pozyskać i zastąpić. To powinien być gest z wewnętrznej potrzeby – przekonują do oddawania krwi nasi rozmówcy.

Akcja charytatywna została zorganizowana na rzecz tych najmłodszych potrzebujących z gminy Wyszków, Lenki, Madzi i Kubusia. Krew można było oddawać od godz. 10.00 do 14.00. Wydarzeniu towarzyszyły różne atrakcje dla dzieci, jak malowanie buziek czy plecenie kolorowych warkoczyków. Najmłodsi mogli również przytulić się do spacerujących po placu maskotek. Dla dawców krwi i odwiedzających stoiska przygotowano słodki poczęstunek, o które zadbało Koło Gospodyń Wiejskich z Leszczydołu-Starego.

Krew oddało w sumie 40 osób (ze względu na ograniczenie czasowe), a 22 zarejestrowało się jako dawcy szpiku.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *