Policja podsumowuje święta. Było bezpiecznie

Bez wypadków i pijanych kierowców na drogach minęły tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Jednak nie obyło się bez kilku kolizji.

Od 24 do 26 grudnia policjanci odnotowali 8 kolizji drogowych, w których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Podczas tych trzech dni funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości prawie 380 kierujących – wszyscy byli trzeźwi.

By zapewnić bezpieczeństwo podróżującym policjanci obecni byli na wszystkich drogach przebiegających przez powiat wyszkowski. W trakcie działań zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy stwarzali zagrożenie poprzez zbyt szybką jazdę albo niestosowanie się do przepisów drogowych. Funkcjonariusze z uwagą przyglądali się także, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez powiat wyszkowski.

W dalszym ciągu policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zmniejszenie prędkości i zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Przed nami hucznie witany Nowy Rok. Funkcjonariusze przypominają niepewnym za kierownicą po sylwestrowej nocy o możliwości sprawdzenia stanu trzeźwości na Komendzie Powiatowej Policji przez całą dobę.

KPP/MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *