Policja apeluje do kierowców o rozwagę

Cały czas trwa policyjna akcja Znicz 2018. Za nami dzień Wszystkich Świętych. Jak podsumowuje go wyszkowska policja pod względem bezpieczeństwa na drogach w powiecie? Pytamy sierż. sztab. Martę Gierlicką, rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Podsumowując wczorajszy dzień można powiedzieć, że na drogach powiatu wyszkowskiego było bezpiecznie – informuje sierż. sztab. Marta Gierlicka. Na szczęście nie mieliśmy żadnych poważniejszych zdarzeń drogowych. Odnotowaliśmy kilka kolizji. Jedna z nich wyglądała trochę poważniej, ale okazało się, że osoby biorące udział w tym zdarzeniu nie mają żadnych poważnych obrażeń, więc wróciły szczęśliwie do domu – dodaje rzecznik.

Jednak to nie koniec wzmożonego ruchu na drogach. Policjanci w dalszym ciągu są do dyspozycji przy cmentarzach, ale nie tylko w przypadku zgłoszeń kolizyjnych. Jak zapewnia rzecznik, można zwrócić się do funkcjonariuszy ze wszystkimi problemami. Jednak nade wszystko Policja apeluje o rozwagę – Ważne jest, abyśmy pamiętali by dostosować prędkość do warunków pogodowych, zachować bezpieczną odległość między pojazdami i korzystać z sygnalizacji świetlnej zgodnie z przepisami. Bądźmy też dla siebie życzliwi i wyrozumiali. Zachowajmy rozwagę i postępujmy w taki sposób, by wszyscy wrócili bezpiecznie do swoich domów – mówi rzecznik.

Długi weekend sprzyja również spotkaniom towarzyskim, w związku z czym Policja zwraca się do kierowców, by nie wsiadali za kierownicę w stanie nietrzeźwości – Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierowca to potencjalny zabójca na drodze – podkreśla Marta Gierlicka.

Akcja Znicz 2018 potrwa do niedzieli.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *