Pola Nadziei: Do puszek wpadło ponad 14 tys. zł

Symboliczny datek za żonkila – czyli akcja Pola Nadziei już po raz dziesiąty odbyła się w Wyszkowie.  W tym roku wolontariuszom udało się zebrać dokładnie 14.624, 52 zł. Środki zostaną przekazane na działalność Hospicjum Domowego Caritas działającego przy parafii św. Wojciecha w Wyszkowie.

14 kwietnia, w Niedzielę Palmową na terenie parafii powiatu wyszkowskiego w ramach akcji Pola Nadziei została przeprowadzona zbiórka pieniędzy, którą od 10 lat organizuje Klub Przyjaciół Wyszkowa. W tym roku wolontariusze mieli do rozdysponowania około 6,5 tysiąca żonkili. Darczyńcy za pomoc otrzymywali kwiaty, które są symbolem kampanii Pola Nadziei – Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, jak również osobom pomagającym przy przeprowadzeniu tej zbiórki. Bez Waszego zaangażowania, poświęcenia i determinacji ta akcja nie mogłaby się udać – podkreśla nowy prezes KPW Adam Mróz. Mieszkańcy przyznają, że co roku chętnie wspierają tę akcję:

Członkowie Klubu Przyjaciół składają serdeczne podziękowania dla:
– parafii św. Idziego, św. Rodziny, św. Wojciecha w Wyszkowie, Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym, Św. Antoniego w Lucynowie Dużym, Chrystusa Sługi w Leszczydole Nowinach, św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku, św. Barbary w Porębie, NMP Wspomożycielki Wiernych w Białymbłocie-Kobyla, św. Izydora w Woli Mystkowskiej, św. Stanisława w Somiance;
– wolontariuszy z: Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie (opiekun Danuta Przybysz), Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie (opiekun Agata Marciniak), Szkoły Podstawowej nr 4 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie (opiekun Ineza Pieniążek), Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie (opiekun Emilia Wojtkowska), Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie (opiekun Urszula Powierza), Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach (opiekunowie: Iwona Ochmańska i Teresa Przygoda); Szkoły Podstawowej w Woli Mystkowskiej, Szkoły Podstawowej w Somiance oraz Szkoły Podstawowej w Białymbłocie.
– ks. Andrzeja Grzybowskiego oraz ministrantów z parafii św. Barbary w Porębie
– ks. Grzegorza Dębka z parafii św. Wojciecha w Wyszkowie.

Do tej pory na rzecz wyszkowskiego hospicjum udało się zebrać w sumie już ponad 100 tysięcy złotych.

MG/SP

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *