Podaruj misia potrzebującym dzieciom!

Masz pluszowe zabawki, którymi twoje dziecko już się nie bawi? Dołącz do akcji „Podaj dziecku misia” cyklicznie organizowanej przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Wyszkowie. W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 400 miśków!

Akcja „Podaruj dziecku misia” od wielu lat organizowana jest przez miejską bibliotekę w okresie przedświątecznym. Do inicjatywy może dołączyć każdy, kto tylko posiada jakiekolwiek pluszowe zabawki! Anna Bryk z Działu dla Dzieci i Młodzieży w bibliotece podkreśla, że mile widziane są nie tylko misie – Przyjmujemy wszelkie pluszaki, czy to kotki, czy łosie, pieski, lalki – wszystkie pluszowe zabawki, które szukają nowych właścicieli.

Z roku na rok darowanych pluszaków przez mieszkańców Wyszkowa jest coraz więcej. Podczas ostatniej akcji udało się ich zebrać ponad 400! –Taszczyliśmy ze sobą takie ogromne wory zabawek – wspomina pani Ania. Część pluszaków zostało przekazanych Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie, a pozostałe znalazły nowych właścicieli w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wyszkowie.

Organizatorzy jeszcze nie podjęli decyzji komu w tym roku zrobią przedświąteczny prezent, jednak im więcej pluszaków, tym większa ilość placówek zostanie obdarowana. Na pewno żaden miś, żadna zabawka nie zmarnuje się i trafi w dobre ręce – zapewnia pani Ania.

Pluszaki przyjmowane są do 23 listopada w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *