Po świętach rozbiórka ul. Centralnej. Będą utrudnienia

Rusza remont ulicy Centralnej w Wyszkowie. Infrastruktura podziemna pod inwestycję przygotowywana jest już od prawie miesiąca. Urząd przekaże plac budowy wykonawcy w środę. Prace rozbiórkowe mają rozpocząć się po świętach.

Remont ulicy Centralnej na odcinku od ul. Geodetów do ul. gen. Władysława Sikorskiego to jedna z ważniejszych inwestycji gminy na ten rok budżetowy – Jest to jedna z głównych dróg w osiedlu, który nazywamy potocznie „Osiedlem Polonez”. To jest szkieletowa ulica tego układu komunikacyjnego. Istniejący tam stan od wielu lat wymagał podjęcia poważnych prac remontowych – mówi Adam Mróz, naczelnik Wydziału Inwestycji i Bezpieczeństwa w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie.

Aktualnie, od 19 marca na ulicy trwają prace podziemne polegające na wymianie głównego kanału sanitarnego, które realizuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. W środę, 17 kwietnia urząd przekaże plac budowy wykonawcy, którym jest wyszkowska firma Drogowiec S. C Maciej i Wacław Wojtaszek. W zakresie inwestycji są m.in. roboty rozbiórkowe, ziemne, przygotowawcze, wycinka drzew i krzewów, wykonanie jezdni głównej o nawierzchni asfaltowej, zjazdów, chodników, ciągów rowerowych, parkingów, zatoki autobusowej, czy też budowa sieci kanalizacji deszczowej i linii oświetlenia ulicznego. Urząd liczy na współpracę z mieszkańcami ulicy – Już dzisiaj przepraszamy za wszystkie utrudnienia, które z pewnością powstaną. Dziękujemy też i będziemy wdzięczni za obserwacje wykonywanych robót, za podpowiedzi. Z pewnością będziemy prosić o wyrozumiałość. Zdajemy sobie sprawę, że ulica będzie w dużej mierze rozkopana i częściowo nieprzejezdna. Oczywiście zapewnimy dojazdy dla mieszkańców – podkreśla naczelnik.

Jednak przede wszystkim mieszkańcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo remont ma potrwać do końca września. Przebudowa ulicy Centralnej to koszt ponad 4,8 mln zł.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *