Planszówki wracają do Wyszkowa. Pierwsze spotkanie we wtorek [AUDIO]

Spotkania z grami planszowymi to znana już mieszkańcom Wyszkowa forma integracji i spędzania wolnego czasu. Zapoczątkowała je grupa miłośników planszówek, ale pomysł wygasł w 2017 roku. Teraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna przy współpracy z mieszkańcem gminy Długosiodło, który z zamiłowania propaguje gry w powiecie i okolicach, reaktywuje tego typu spotkania. Pierwsze już we wtorek, 12 lutego.

Gry planszowe to nie tylko sposób na międzypokoleniową integrację. To też rozwój wyobraźni, kreatywności, spostrzegawczości, refleksu. Dzięki nim wyostrzamy też swój zmysł strategiczny, czy po prostu możemy odreagować stres. Jednakże to właśnie poznanie mieszkańców i zmotywowanie ich do spędzania czasu poza domem przyświecało mieszkańcowi Długosiodła Andrzejowi Lisowi, który po przeprowadzce z Podkarpacia postanowił podzielić się swoimi pokaźnymi zasobami gier z innymi. Na jego propozycję przystanęło lokalne Centrum Kultury i dzięki temu mieszkańcy Długosiodła od ponad roku co środę spędzają wspólnie czas grając w różnorodne gry – Planszówki to dla mnie bardzo ważny element mojego życia. Robię to z zamiłowania, jestem, można powiedzieć, takim wolontariuszem. Wszędzie tam, gdzie się pojawię chcę te planszówki propagować. Dzięki nim np. poznałem w Długosiodle przyjaciół na całe życie, tak to byśmy się pewnie nie spotkali. Poza tym, myślę, że planszówki są takimi w pewnym sensie nauczycielami życia. Wszystko to, co nauczymy się podczas grania, jak refleks, spostrzegawczość, myślenie logiczne – to pomaga w życiu. Mnie planszówki bardzo rozwinęły – podkreśla pan Andrzej.

Ale na Długosiodle się nie zakończy. Propagator gier założył sobie cel, by rozpowszechnić planszówki w całym powiecie wyszkowskim i okolicach. Z jego propozycji skorzystały już dzieci i młodzież z gminy Brańszczyk, które podczas ferii odwiedziły Długosiodło. Spotkania udało się również zaplanować w Wyszkowie – Liczę na to, że społeczność Wyszkowa odpowie na to zaproszenie. Wiem, że Wyszków też ma tradycje planszówkowe. Będzie dużo gier. Liczę na Was! – zachęca Andrzej Lis.

Cykliczne wieczory z grami planszowymi będą odbywały się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej we wtorki w godzinach od 16.00 do 19.00.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *