Planszówki sposobem na integrację w powiecie [AUDIO/FOTO]

Gry planszowe nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale też integrują – czego przykładem są mieszkańcy Długosiodła. Gracze od ponad roku co tydzień spotykają się w Centrum Kultury, a ich przedział wiekowy tylko potwierdza, że gry planszowe są dla wszystkich! Teraz z tą inicjatywą chcą podzielić się w innych miejscowościach powiatu wyszkowskiego.

Gry planszowe rozwijają wyobraźnię, zmysł strategiczny, kreatywność, refleks, pozwalają odreagować stres, ale też wpływają na umiejętności społeczne i interpersonalne. Widzimy po dzieciach, jak rozwijają się. Ale jest to też dobre dla starszych. W naszych grupach są nawet osoby po 50-siątce – mówi inicjator spotkań z grami planszowymi w Długosiodle Andrzej Lis. Planszówki to również dobra okazja do spotkań i taki właśnie cel przyświecał inicjatorowi, kiedy ze swoją propozycją po raz pierwszy przyszedł do Centrum Kultury – Miałem dużo swoich gier. Pomyślałem, żeby podzielić się nimi z mieszkańcami. Na moją propozycję przystanęła pani dyrektor Centrum Kultury. Po kilku tygodniach zakupiono kolejne gry, zbierało się coraz więcej osób. Moim pierwszym założeniem było odciągnięcie dzieci, młodzieży, ale też dorosłych od komputerów i wyciągnięcie ich z domów.

Wieczory z grami planszowymi trwają w Długosiodle już ponad rok, a ilość gier cały czas się powiększa. Gracze wpadli na pomysł, by zachęcić do takiej formy spędzania czasu mieszkańców innych miejscowości. To pozwoliłoby na wspólne spotkania w jeszcze większym gronie i organizowanie m.in. turniejów, czy nocy gier. To, że gry planszowe są ciekawsze niż gry komputerowe potwierdza 12-letni Maciej – Dzięki tym wieczorom możemy zintegrować się i z dorosłymi i z młodszymi. Fajna jest też ta rywalizacja – zachęca. Gry planszowe to również dobry pomysł na prezent pod choinkę. Do rodzinnej zabawy inicjator spotkań poleca takie planszówki, jak Ego, 5 Sekund, czy Kalambury. Dlaczego warto grać w gry w planszowe? Posłuchajcie sami:

Akcja promująca wieczory z grami planszowymi ma rozpocząć się już w poniedziałek. Przedstawiciele z Długosiodła odwiedzą domy kultury i biblioteki m.in. w Porębie, Rząśniku, Brańszczyku, Wąsewie i Wyszkowie. Do wspólnych spotkań zapraszają też w każdą środę o godz. 17.00 w Centrum Kultury przy ul. Królowej Jadwigi 36.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *