Pilne! Potrzebna krew dla Adama [AUDIO]

Adam Jeż – wyszkowianin, absolwent Szkoły Podstawowej nr 5 i I Liceum Ogólnokształcącego, stoi w obliczu bardzo poważnej operacji. Dlatego potrzebna jest dla niego krew, którą będzie można oddać m.in. w Wyszkowie 24 stycznia.

Adam czeka na pilny przeszczep wątroby. Jest to wynik przewlekłej choroby – autoimmunologicznego zapalenia tego narządu. Krew może oddać każda zdrowa osoba, bez względu na jej grupę.

Krew dla mojego męża zbierana jest w całej Polsce. Zbiórka dotyczy wszystkich grup, ponieważ Adam po transfuzjach ma bardzo unikalną krew. To jest 0RH+, ale lekarze mówią, że potrzebne są wszystkie grupy. Im więcej krwiodawców, tym większa szansa na odnalezienie tej odpowiedniej krwi dla Adama. Będę wdzięczna za każdą oddaną jednostkę. To dar życia dla mojego męża. Jeśli nie pomoże jemu, to krew na pewno przyda się dla kogoś innego w kraju, ale mąż walczy, jak lew. To szansa, aby wygrać walkę o jego życie – mówi żona wyszkowianina Iwona Czaban-Jeż.

W ambulansie należy podać dane: Adam Jeż, Szpital Banacha w Warszawie. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie czekał na krwiodawców na parkingu hali sportowej WOSiR, przy ul. Geodetów 45, w godz. 9-13.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *