Pierwszy sukces planszówek w Wyszkowie [FOTO/AUDIO]

Pełna sala, mnóstwo gier, dobra zabawa i uśmiechy na twarzach – tak pokrótce można podsumować pierwszy wieczór z grami planszowymi w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. W spotkaniu wzięło udział blisko 30 osób w różnym wieku. Taki sposób na spędzanie wolnego czasu wyszkowianie zdecydowanie popierają.

Pierwsze spotkanie przy grach planszowych zorganizowano we wtorek, 12 lutego w miejskiej bibliotece. Nie jest to nowość dla części mieszkańców Wyszkowa. Taką formę aktywności zapoczątkowała swego czasu jedna z grup „planszówkomaniaków”, ale pomysł wygasł w 2017 roku. Mieszkańcy przyznają, że wyczekiwali na reaktywację – Mam nadzieję, że to zostanie, bo chętnie będziemy przychodzić – mówiła jedna z graczek. Uczestniczyliśmy w tego typu rzeczach w różnych miastach w Polsce i jesteśmy jak najbardziej za. Cieszymy się, że w Wyszkowie też to powstało. Można poznać fajnych ludzi – dodał współgrający. Przy stolikach zasiadły różne drużyny, zarówno młodzież, dzieci, jak i grupy mieszane. Wszystkim uczestnikom gry planszowe bardzo się spodobały:

Inicjatorem spotkania jest mieszkaniec gminy Długosiodło Andrzej Lis, który założył sobie cel, by rozpropagować planszówki w całym powiecie wyszkowskim i okolicach. Wieczory z grami odbywają się już w każdą środę w Centrum Kultury w Długosiodle. Z kolei spotkania w Wyszkowie odbywać się będą co wtorek w godzinach 16.00-19.00. Jak przyznaje pan Andrzej tak pozytywny odzew mieszkańców na te pierwsze spotkanie w miejskiej bibliotece bardzo go zaskoczył – Przyszły całe rodziny, piękny widok. Jestem bardzo zadowolony. Po tej radości dzieciaków można powiedzieć, że już odniosło to sukces – podkreślił. Podczas spotkania padł również pomysł, by zawiązać klub graczy, ale wybór nazwy pozostawiono uczestnikom – wszystko rozstrzygnie się w następny wtorek.

Wieczór z grami planszowymi wspomogła swoimi zasobami Książnica Polska, w ramach której działa Księgarnia Abecadło w Wyszkowie. Dzięki tej współpracy na spotkaniach co miesiąc będą pojawiały się nowe gry wypożyczane przez bibliotekę.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *