Pierwsze ulice z ograniczonym parkowaniem

Trwa wdrażanie nowej organizacji ruchu związanej z wydzieleniem miejsc o organicznym czasie parkowania. W tym roku obejmie ona cztery obszary.

Ulica Wąska i parkingi na placu Wyzwolenia, odcinek ulicy Pułtuskiej od Wąskiej do Sowińskiego, odcinek ul. 3 Maja od ronda ks. kan. Stanisława Szulca do Alei Róż oraz uliczka wewnętrzna od 11 Listopada do siedziby WOSiR-u – to obszary objęte strefą ograniczonego parkowania z postojem do 3 godzin. Docelowo w tej strefie znajdą się miejsca parkingowe w obrębie ulic Okrzei, 11 Listopada, Pułtuskiej, Wąskiej, parku miejskiego oraz ul. Kościuszki w stronę ul. 3 Maja.

Nowe przepisy będzie egzekwowała Policja i Straż Miejska. Wstępnie zakładano zainstalowanie czujek, ale urząd chce poczekać z tym systemem, mówi Robert Garbarczyk, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkalnictwa i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim – Wpływa sporo wniosków i telefonów do gminy o rozszerzenie strefy płatnego parkowania, więc tu rozważamy, czy inwestować w to, a za rok demontować. W pierwszej kolejności zaczynamy bez żadnych dodatkowych elementów elektronicznych, które będą sczytywały zajęcie strefy. Będzie to robione „na piechotę”, czyli po prostu strażnicy będą stwierdzać, czy pojazd zajmuje miejsce i ile czasu. Na ul. Wąskiej, czy placu Wyzwolenia będziemy mogli wykorzystywać do tego monitoring miejski.

Strefa ograniczonego parkowania to część projektu dotyczącego rozwoju mobilności miejskiej. Jest to kolejny krok po wprowadzonej w lipcu strefie płatnego parkowania.

MG

Tagi:

1 Komentarz

  1. Lepo Reply

    Droga Pani redaktor. Proszę nie interpretować widocznych znakow wg Pani odczucia. Znsk mówi konkretnie. Zakaz postoju. Pod spodem sprecyzowano , że ma czas do 3 godzin.
    Oczywiscie. Parkowanie powyzej 3 godzin j jest dozwole.
    Podpowiem że dla kontroli wladzy miejskiej kierowcy powinni za szybą zostawic kartke z godzina rozpoczecia postoju i planowanego zakonczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *