Pierwsze 178 drożdżówek. KGW z Leszczydołu Starego rozpoczęło spotkania

Wypiekanie jagodzianek i drożdżówek z serem wcale nie musi być monotonne. Przekonały się o tym kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich w Leszczydole Starym podczas pierwszego kulinarnego spotkania. Koło w tej wsi to nowość, a zainteresowanie nim jest niemałe, bo tworzy je ponad 30 osób. Od takich gospodyń bułki wyrastały błyskawicznie.

Na kilogram mąki 10 dag drożdży, 7 łyżek cukru, 2 łyżki oliwy, 4 utarte żółtka i 2 całe oraz pół margaryny – taki jest  przepis na odrobinę szczęścia, bo kto nie lubi jagodzianek, czy drożdżówek z serem… zwłaszcza tych wyciągniętych prosto z pieca! A jeśli bułeczki powstają w tak radosnym towarzystwie rozśpiewanych gospodyń z Leszczydołu Starego – to już więcej do szczęścia nic nie potrzeba. Wczorajsze (11.07) spotkanie kulinarne pokazało, że stworzenie Koła Gospodyń Wiejskich było strzałem w dziesiątkę, mówi sołtys Monika BieżuńskaKobiety mnie zmobilizowały, żeby coś takiego stworzyć. Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Mamy przykład dzisiejszego spotkania, gdzie robimy jagodzianki i bułeczki drożdżówki z serem. To już nie chodzi nawet o same wypieki, tylko o wspólne spotkania – mówi. A jak dodają gospodynie – te integracje przynoszą same korzyści – Będziemy przychodzić i uczyć się od siebie. Możemy pożartować, wymienić się przepisami. Razem się spotykamy, razem coś robimy, coś nowego, innego jak w domu.

Do koła gospodyń wiejskich należą też panowie, ale na wyrabianie ciasta się nie pisali. Pomoc zaoferowali w jedzeniu, a było co próbować, bo na pierwszym kulinarnym spotkaniu w sumie powstało 178 bułek. Spotkania KGW w Leszczydole Starym będą organizowane średnio co dwa tygodnie w budynku szkoły.

 

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *