Pierwszaki: „Najbardziej brakuje nam podwieczorków”. Ślubowanie w SP5 [AUDIO/FOTO]

100 dzieci z czterech klas pierwszych 23 października złożyło ślubowanie na uczniów w Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie. To rozpoczęcie najważniejszego etapu w życiu człowieka, podkreśla dyrektor szkoły Zbigniew Szczerba. Po pierwszych prawie dwóch miesiącach nauki pytamy uczniów, co podoba im się w szkole najbardziej, a za czym tęsknią z przedszkolnych czasów.

Uroczyste ślubowanie na sztandar Szkoły Podstawowej nr 5 złożyli uczniowie z czterech klas pierwszych. Każdy z nich został również dotknięty „czarodziejskim ołówkiem”, o którym mówił dyrektor szkoły Zbigniew SzczerbaTen ołówek jest naprawdę zaczarowany, jeżeli kogoś nim dotknę, to znaczy, że od dzisiejszego dnia stanie się wspaniałym uczniem, będzie z chęcią się uczył, chodził do szkoły i będzie wspaniale się rozwijał – mówił.

Rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej to tym samym rozpoczęcie najważniejszego etapu w życiu człowieka, zauważył dyrektor – Tu wspólnie zbudujemy fundament waszego przyszłego wykształcenia. Oczywiście w szkole najważniejsza jest nauka, ale my również będziemy zwracać szczególną uwagę na elementy wychowawcze. Jako szkoła wspieramy waszych rodziców w działaniach wychowawczych. Oprócz tego, że chcemy przygotować was do dalszego życia, chcemy, abyście posiedli bardzo dużo wiedzy.

Słowa uznania za odpowiedzialną pracę skierował dyrektor skierował też do kadry pedagogicznej – Wykonujecie ciężką pracę. Ja zawsze podkreślam, że praca nauczycieli w klasach młodszych jest to chyba najtrudniejsza praca ze wszystkich specjalności nauczycielskich. Z grupki dzieci, które jeszcze nie umieją się uczyć, stworzyć grupę, która będzie przyswajała swoją wiedzę jest bardzo trudno. Życzę wam, żebyście osiągnęli w tej pracy jak najwięcej sukcesów.

Jednak nie tylko na zdobywaniu wiedzy opiera się edukacja najmłodszych klas. To też przekazywanie wartości, takich jak miłość i szacunek do ludzi, w szczególności do rodziców, ale też miłość do ojczyzny, podkreślił dyrektor – Mam nadzieję, że będziecie kochać tę dużą ojczyznę, czyli Polskę, ale również i tę małą ojczyznę, jaką jest Wyszków. I zawsze tutaj, gdzie się urodziliście będziecie z chęcią wracać.

Pierwsze kroki w pielęgnowaniu postawy patriotycznej uczniowie pokazali już w swoich występach artystycznych, które były również nawiązaniem do tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pierwszaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki i przygotowały układ taneczny z biało-czerwonymi flagami.

Po oficjalnym złożeniu przysięgi i przystąpienia do pasowania na uczniów, zapytaliśmy ich o wrażenia z pierwszych już prawie dwóch miesięcy w szkole. Posłuchajcie, co im się podoba i czego brakuje uczniom z czasów, kiedy byli jeszcze przedszkolakami.

 

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *