Padł rekord podczas 1-listopadowej zbiórki na cmentarzu

8 267,08 zł zebrano w uroczystość Wszystkich Świętych podczas XII kwesty na cmentarzu parafialnym w Wyszkowie. To o blisko 265 zł więcej niż w roku ubiegłym.

Zbiórka jak co roku odbywała się na rzecz renowacji najstarszych nagrobków, znajdujących się na terenie najstarszej wyszkowskiej nekropolii. Kwestowano przy wejściach od strony ul. Nadgórze i Białostockiej. Przez pierwsze trzy godziny datki można było również wrzucać przy jednej z furtek od strony ul. Spokojnej.

Środki zebrane w 2017 również były rekordowe, ale niewystarczające na wyremontowanie wytypowanych nagrobków. W tym roku, dzięki połączeniu pieniędzy z dwóch zbiórek jest szansa na renowację co najmniej jednego z dwóch pomników – zmarłego w 1933 r. Jana Lewandowskiego – sędziego i posła oraz jego żony Michaliny (znajduje się w połowie pierwszej alejki od strony ul. Spokojnej) i oryginalnego, secesyjnego, wykutego z czerwonego piaskowca nagrobka Aleksandra W. Bogdańskiego, popularna „głowa” (położony tuż przy kaplicy cmentarnej).

Tegoroczną kwestę organizowali wspólnie: Urząd Miejski w Wyszkowie – wydział Promocji, Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej w Wyszkowie. Zaangażowali się również wolontariusze z wyszkowskich Szkół Podstawowych nr 4 i 5.

Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski składa podziękowania ochotnikom kwestującym 1 listopada, a byli to: Anna GołębiewskaPaweł DelugaAgnieszka i Adam MrozowieAneta KowalewskaLeszek MarszałDanuta KukwaMaciej SarnackiPaweł KarpińskiIwona Wyszyńskaprzedstawiciele Ligi Morskiej i Rzecznej w WyszkowieAntonina SalwinZosia SalwinRafał SalwinMariusz KowalskiEdyta WittichSławomir WróbelAntonina CzajkaKlara CzajkaMichał CzajkaRobert GarbarczykKarol GarlaczMarek WiśniewskiMarek SiekierskiKamil WykowskiPiotr WykowskiBeata Milewska, Renata Pokraśniewicz, Lidia Górecka, Monika Osowiecka, Paulina Pielak, Michał Mielczarczyk oraz uczniowie wyszkowskich szkół: SP 5: Natalia RojekJulia SalwinZuzia KozłowskaWiktoria KsiężakAleksandra RutkaMarcelina WężykAleksandra KrawczykKlara KaźmierczakHubert SobczakKatarzyna Wilczyńska pod opieką Lucyny Wilczyńskiej i Krystyny Szczuki-Wiśniewskiej. SP 4: Paulina KazimierczykWiktoria GrycZuzanna KuleszaWiktoria KunaszZuzanna KrólikowskaDaria Dąbrowska pod opieką Jolanty Sieńkowskiej i Inezy Pieniążek oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej – Michał Karłowicz i Jarosław Mańko.

MG/UM

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *