Owacjom nie było końca. Koncert patriotyczny w SP1 [FOTO/AUDIO]

Wyjątkowy koncert patriotyczny zaprezentowała 8 listopada społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Przed publicznością wystąpiło blisko 50 uczniów. Widzowie nie kryli łez wzruszenia. Posłuchajcie relacji z koncertu.

Szkoła Podstawowa nr 1 obchody jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła już 8 listopada. W spotkaniu, oprócz rodziców, uczniów, nauczycieli i przyjaciół placówki uczestniczyli też przedstawiciele Rady Miejskiej w Wyszkowie oraz Ligi Morskiej i Rzecznej (oddział Wyszków), których przywitała dyrektor szkoły Hanna Dziubiel.

Koncert rozpoczęła prezentacja wprowadzająca widzów w tematykę wieczoru, który przebiegł pod hasłem „Niepodległa 1918-2018”. Autorką pracy multimedialnej jest Agata Łada, uczennica klasy 6d, która zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Niepodległa” zorganizowanym przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. Wraz z Agatą, również pierwsze miejsce, ale w kategorii „gazetka szkolna” zajęła jej koleżanka z klasy – Emilia Sokalska.

Laureatki wraz z innymi uczniami przygotowały dla widzów wiązankę słowno-muzyczną, podczas której przedstawiane były kolejne lata historii – od czasów zaborów, przez II wojnę światową, w tym zbrodnię Katyńską, czy powstanie warszawskie aż do chwili, kiedy Polska stała się wolnym krajem. Usłyszeć można było takie utwory, jak „Biały Orzeł wzbić się nie może”, Dziś idę walczyć, Mamo”, czy „Warszawskie dzieci”. Piękna sceneria, dopracowane teksty wierszy i utworów patriotycznych, a przy tym pełne zaangażowanie uczniów – to wszystko sprawiło, że po koncercie owacjom nie było końca. Zwieńczeniem wydarzenia była niespodzianka: biało-czerwony tort.

Przeżycie niesamowite. Należy to pokazać w telewizji  / – Łzy ciurkiem leciały. To było wzruszające. Dzieci pokazały to co najważniejsze, czyli „Bóg, honor, ojczyzna” – komentowali widzowie. Więcej usłyszycie klikając w poniższą relację. Tam też dowiecie się, jak wyglądały przygotowania laureatek Agaty Łady i Emilii Sokalskiej do ogólnopolskiego konkursu.

 

Scenariusz koncertu patriotycznego opracowała nauczycielka historii Iwona Woźniakowska przy współpracy z Anną Grześkiewicz, Mariolą Przybysz i Iwoną Obrostek. W scenerię zaangażowali się rodzice uczniów z klasy 7d: Monika Kobiałka, Agnieszka Skoczeń, Monika Runo, Adrianna Walkowska Tomasz Skoczeń.

Jednak to nie koniec patriotycznych inicjatyw. Dziś społeczność szkolna wzięła udział w  akcji „Rekord dla Niepodległej”, czyli śpiewanie hymnu Polski przez największą liczbę uczestników. W inicjatywie wzięło udział ponad 800 osób.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *