Otwórz oczy, czyli Deptak Taneczny 2019 [AUDIO/FOTO]

Trwają występy Deptaku Tanecznego. „Otwórz oczy” to tegoroczne hasło widowiska. Tworzy je ponad 240 osób, które tym razem poprzez taniec, śpiew i elementy teatralne przedstawiają czym jest brak akceptacji i odrzucenie drugiego człowieka. Inspiracją do podjęcia tematu byli sami występujący.

Niektóre dzieci zwierzały się z tego, co teraz dzieję się w szkole i tak powstało tegoroczne widowisko – zdradziła nam Jolanta Wiśniewska, koordynator projektu i kierownik przedsięwzięcia. „Otwórz oczy” to emocje, przeżycia, doświadczenia osób odrzuconych, ocenianych, wyśmiewanych. To też przedstawienie typowych zachowań tej drugiej strony, która często „rośnie w siłę” dzięki poparciu licznej grupy rówieśników. Tegoroczne widowisko ukazuje słabości dzieci i młodzieży oraz to, jak bardzo chcą być akceptowane przez innych, często popełniając przy tym wiele błędów, które mogą ranić bliskie im osoby. Deptak przedstawia też wpływ relacji rodzinnych na rozwój i zachowanie młodych osób. To wszystko, co dzieje się na scenie Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” występujący zauważają w swoim codziennym życiu, o czym mówią w poniższej relacji.

Od wczoraj Deptak Taneczny wystawiany jest dla uczniów szkół. Gala dla mieszkańców odbędzie się 15 czerwca o godz. 14.30, 16.15 i 18.00.

Deptak Taneczny stworzyli: Jolanta Wiśniewska (kierownik artystyczny), Martyna Busławska (choreograf), Paulina Skurzewska, Oliwia Juszczyńska i Artur Bajll (współpraca choreograficzna), Jolanta Grus (scenariusz), Roman Grus (kompozycja piosenek), Damain Bialorudzki (światła), Studio RG – Studio nagrań (produkcja muzyczna i produkcja videoclipów), Ola Kondeja, Oliwia Kowalczyk, Zuzanna Dziedzic i Weronika Bryczyńska (autorskie rysunki wykorzystane w produkcjach video), Zuzanna Ginko, Kalina Jastrząb, Igor Krynicki-Gad i Aleksandra Wróbel (wokaliści), Wiktoria Buźniak, Klaudia Racka, Mikołaj Napiórkowski (lektorzy). Na scenie zatańczyli: Wyszkowski Teatr Tańca, MB Studio Tańca Martyna Busławska, Szkoła Tańca DEPTAK Jola Wiśniewska przy współpracy Gminy Wyszków i Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *