Ostatni sezon pozimowych dziur w Brańszczyku. Będzie nowa droga

Droga powiatowa na odcinku od wiaduktu Turzyn/Zakręzie do skrzyżowania ulicy Bielińskiej i Chopina w Brańszczyku zostanie wyremontowana. Ciągłe poprawki asfaltu po zimie nie będą już potrzebne.

Około 2-kilometrowa droga na odcinku Brańszczyk-Turzyn wymaga ciągłych poprawek, zwłaszcza po zimie. Kierowcy stale muszą omijać wyrwy w asfalcie i uważać na zniszczone krawędzie drogi.  Jednak to ma być ostatni sezon „łatania dziur” na tej drodze. W tym roku jezdnia zostanie wyremontowana całkowicie. Dodatkowo zostanie wykonane utwardzone pobocze, bezodpływowe rowy, pojawią się też nowe zjazdy, przebudowaniu ulegną wpusty uliczne, a istniejące przepusty zostaną zmodernizowane. To wszystko ma poprawić bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców, mówi wójt gminy Brańszczyk Wiesław PrzybylskiDzięki tej inwestycji zostanie poprawiony układ komunikacyjny, ale też będzie lepsza dostępność do głównych szlaków transportowych. To też zwiększy dostępność do miejsc aktywności gospodarczej i na pewno wpłynie na jakość życia miejscowych, ale i turystów. Dodatkowo dzięki remontowi pojawią się możliwości utworzenia nowych terenów pod działalności gospodarcze –podkreślił.

Droga została dofinansowania w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury na lata 2016-2019”. Całkowita wartość zadania wynosi 2 mln 267 tys. przy 50% dofinansowaniu z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Pozostała kwota leży po połowie po stronie gminy Brańszczyk i powiatu wyszkowskiego. Prace rozpoczną się w drugiej połowie roku.

MG

Tagi:

1 Komentarz

  1. Stefa Reply

    Brawo dla wójta, bo już myślałam, że nic nie zrobi. Bo Mili Państwo, nic kompletnie nic nie robi!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *