Opieka stomatologiczna wraca do szkół

Uczniowie szkół podstawowych i średnich zostaną objęci opieką stomatologiczną. Na terenie wyszkowskich placówek edukacyjnych powstaną dwa gabinety.

12 września weszła w życie ustawa o zapewnieniu opieki stomatologicznej w szkołach. Zgodnie z nowym rozporządzeniem gmina i powiat wyszkowski przygotowują się do wprowadzenia zmian i planują podpisać umowę z prywatnym centrum medycznym Corten Medic, przy którego współpracy powstaną dwa gabinety stomatologiczne dla uczniów. Jeden z nich zostanie zlokalizowany w Szkole Podstawowej nr 5. W tej sprawie spotkali się dziś (24.09) z przedstawicielem kliniki naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych w Urzędzie Miejskim Sławomir Cieślak oraz dyrektor szkoły Zbigniew SzczerbaMamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie zaowocuje tym, że zostanie podpisane porozumienie pomiędzy firmą i naszą gminą, jako organem prowadzącym i zostanie uruchomiony gabinet w naszej szkole – mówi dyrektor.

Z usług gabinetu stomatologicznego w SP 5 będą korzystali wszyscy uczniowie szkół podstawowych. Póki co – ze względów ekonomicznych – będzie to jedyny gabinet w gminnej szkole – Jest to przedsięwzięcie biznesowe dla kliniki. Będzie to jeden gabinet całotygodniowy na 2-2,5 tysiąca uczniów. Klinika pokrywa koszt wyposażenia, czyli ok. 100-150 tysięcy, więc musi mieć odpowiednią ilość klientów, czyli uczniów. Tu wchodzi w grę kontrakt kliniki z NFZ, to musi się po prostu opłacać. My byśmy chcieli więcej, ale nie mamy środków na wyposażenie tych gabinetów, nie mamy dostępów do kontraktów NFZ, więc korzystamy z możliwości prywatnej kliniki z Warszawy – tłumaczy Sławomir Cieślak. Po stronie gminy leży adaptacja pomieszczenia, co wyniesie ok. 20-30 tys. zł.

Gabinet stomatologiczny w Szkole Podstawowej nr 5 ma powstać za około dwa miesiące. O zdrowe zęby, ale dla uczniów szkół średnich chce również zadbać Starostwo Powiatowe. Podobne spotkanie – również z przedstawicielem warszawskiej kliniki – odbyło się na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida. Tam gabinet ma zostać zlokalizowany w internacie szkoły.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *