Olga Bończyk: Nauczyciele to mistrzowie naszego życia! [FOTO/AUDIO]

Blisko 50 nauczycieli z gminy Wyszków wyróżniających się swoją pracą i zaangażowaniem uhonorowano podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetnił koncert aktorki i wokalistki Olgi Bończyk, która nauczycieli określiła mianem mistrzów.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzono w Wyszkowie 15 października. W tym roku uroczystość rozpoczął koncert polskiej aktorki teatralnej i filmowej, ale też wokalistki – Olgi Bończyk. Nauczyciele to nasi mistrzowie. Mistrzowie naszego życia. Ja miałam ogromne szczęście na swojej drodze do wspaniałych pedagogów i mistrzów. I za każdym razem, kiedy przychodzi święto nauczyciela staram się, by z czułością – bo wielu z nich już nie ma – pamiętać, ile dobrego dla mnie zrobili. Ile cudownych, mądrych rad… Ile drzwi, które wskazali, by otwierać, ile drzwi, których otwierać nie było wolno – to wszystko sprawiło, że dziś jestem tu gdzie jestem – podkreśliła wokalistka.

Wszechstronność zawodu nauczyciela potwierdza również wyszkowska kadra pedagogiczna – W Internecie krąży bardzo fajny mem, który pokazuje, że rola nauczyciela „ogranicza się” do dwustu różnych zawodów. I tak chyba jest na co dzień – mówi Barbara Ochmańska, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. – To jest reagowanie na wszystko, co dzieje się w społeczności szkolnej. Trzeba być czasami adwokatem, trzeba być mentorem.. – dodaje Alina Oleksiak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Wyszkowie.

Więcej od nauczycieli o swoim zawodzie, a także o mistrzach muzycznych Olgi Bończyk usłyszycie tutaj:

 

Po koncercie odbyła się oficjalna część uroczystości. Dzień Edukacji Narodowej to okazja do wręczenia wielu wyróżnień. Jedna z nich – „Nagroda burmistrza” – przyznawana jest nauczycielom oraz dyrektorom szkół, którzy w minionym roku szkolnym doprowadzili swoich uczniów do sukcesów w zawodach i konkursach przedmiotowych, ale też angażowali się w życie szkoły i społeczności lokalnej. Nagrodę otrzymali: Adriana Rozenek (Szkoła Podstawowa w Leszczydole-Nowinach), Marianna Wołyniec (Szkoła Podstawowa w Rybnie), Elżbieta Matak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie), Mirosława Przybysz (Przedszkole nr 2 w Wyszkowie), Krystyna Szczuka-Wiśniewska (Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie), Agnieszka Pałka (Szkoła Podstawowa nr 4 w Wyszkowie), Hanna Zdunek (Szkoła Podstawowa w Lucynowie), Iwona Woźniakowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie), Karol Wołynko (Szkoła Podstawowa nr 3 w Wyszkowie), Renata Wróbel (Szkoła Podstawowa w Leszczydole Starym), Katarzyna Sadkowska (Przedszkole nr 1 w Wyszkowie), Hanna Dziubiel (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie), Wiesław Pasek (Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie), Alina Oleksiak (Szkoła Podstawowa nr 3 w Wyszkowie), Ewa Runo (Szkoła Podstawowa nr 4 w Wyszkowie), Zbigniew Szczerba (Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie), Urszula Gałecka (Szkoła Podstawowa w Lucynowie), Agnieszka Drążewska (Szkoła Podstawowa w Leszczydole Starym, Wiesław Mielczarczyk (Szkoła Podstawowa w Rybnie), Krzysztof Ochmański (Szkoła Podstawowa w Leszczydole Nowinach).

Tradycją podczas wyszkowskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej stało się też nagradzanie nauczycieli-wychowawców. Tytuł „Dobry Wychowawca” otrzymali: Anna Grześkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie), Barbara Ochmańska (Szkoła podstawowa nr 1 w Wyszkowie), Agnieszka Chacińska (Szkoła podstawowa nr 1 w Wyszkowie), Marta Kotarska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie), Barbara Bloch (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie), Hanna Ambroziak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie), Anna Groszkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie), Barbara Rusak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie), Tomasz Skwierczyński (Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie), Renata Furtacz (Szkoła Podstawowa nr 3 w Wyszkowie), Agnieszka Michalik (Szkoła Podstawowa nr 3 w Wyszkowie), Dorota Dąbkowska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Wyszkowie), Danuta Kupiec (Szkoła Podstawowa nr 3 w Wyszkowie), Iwona Dudek (Szkoła Podstawowa nr 4 w Wyszkowie), Katarzyna Czechowska (Szkoła Podstawowa nr 4 w Wyszkowie), Aleksandra Lange (Szkoła Podstawowa nr 4 w Wyszkowie), Paweł Baranowski (Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie), Helena Świderska (Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie), Małgorzata Wiśniewska (Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie), Wioletta Wysocka (Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie), Joanna Zawisza (Szkoła Podstawowa w Lucynowie), Urszula Powierza (Szkoła Podstawowa w Lucynowie), Anna Wasiak-Fijałkowska (Szkoła Podstawowa w Leszczydole Starym), Mariola Dworecka (Szkoła Podstawowa w Leszczydole Starym), Elżbieta Szymańska (Szkoła Podstawowa w Leszczydole-Nowinach), Ewelina Salwin (Szkoła Podstawowa w Rybnie), Agnieszka Pietrzak (Szkoła Podstawowa w Rybnie), Beata Jakubczak (Szkoła Podstawowa w Rybnie).

MG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *