Ochotnicy będą bezpieczniejsi w akcjach pożarniczych [AUDIO/FOTO]

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Wyszków otrzymały nowe umundurowanie. Po pięć kompletów trafiło do OSP z Rybna, Kamieńczyka, Lucynowa Dużego i Gulczewa. Doposażenie było możliwe dzięki programowi, który realizuje Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Nowe ubranie strażackie z nomexu, hełmy, obuwie i rękawice otrzymali dzisiaj (11.10) ochotnicy z wyszkowskich jednostek OSP. To zdecydowanie różni się od poprzedniego umundurowania, mówi ochotnik z Kamieńczyka Adam BodzanJest dużo jaśniejszy kolor, powoduje to częstsze czyszczenie tego stroju. Jak powszechnie wiemy, strażacy pracują w różnych trudnych warunkach – w zadymieniu, w różnych substancjach chemicznych. Kolor powoduje, że częściej to czyścimy i nie przenosimy ze sobą rakotwórczych substancji. Poza tym są dużo bardziej dopasowane do ciała, wygodniejsze, bardziej ergonomiczne, nie krępują ruchów, jest cały zasób kieszeni. Z kolei buty są nie do ugięcia, a hełmy mają dodatkowe okulary chroniące oczy.

Nowe mundury dla ochotników kosztowały blisko 80 tys. zł, a wszystko po to, żeby było bezpieczniej, podkreśliła Elżbieta Lanc, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego – Umundurowanie jest akcentem, które tworzy bezpieczeństwo was, ochotników. Staraliśmy się wyposażyć wszystkie jednostki. Tego programu, by nie było, gdyby nie ochotnicy, gdyby nie wasza praca, zaangażowanie, wasza misja. To, co tworzycie od wielu, wielu lat. Chcemy, żebyście mieli poczucie bezpieczeństwa, żeby ta trudna, ryzykowna pomoc niesiona innym była dla was bezpieczna. Do gratulacji dołączyła się Poseł na Sejm Kamila Gasiuk-Pihowicz i jak podkreśliła – Nie życzę używania tego sprzętu, ale dobrze, że jest.

Współpracę gminy z zarządem województwa mazowieckiego podsumował burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski. Dzięki wsparciu samorządu w 2019 roku na terenie gminy została zrealizowana budowa drogi w Leszczydole-Działki, ale też zorganizowano Festiwal Miodu Chleba, czy Festiwal Moniuszkowski. Jednak wsparcie to nie tylko dotacje, ale też praca, podkreślił burmistrz. I tak na przykład aktualnie gmina wraz z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich opracowuje koncepcję na przebudowanie skrzyżowania ulic Pułtuskiej, Graficznej i Sikorskiego.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *