O krok od tragedii. Policjant uratował niedoszłego samobójcę

Szybka reakcja i odpowiednie działanie dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie pozwoliły na powstrzymanie mężczyzny, który próbował popełnić samobójstwo. 58-latek znajdował się w pobliżu lasu na terenie gminy Zabrodzie.

W weekend dyżurny KPP w Wyszkowie otrzymał informację od kobiety z woj. małopolskiego, która zdenerwowanym głosem prosiła o pomoc. Z relacji zgłaszającej wynikało, że jej ojciec chce popełnić samobójstwo. Kobieta nie wiedziała dokładnie, gdzie znajduje się jej ojciec, wskazała natomiast, że prawdopodobnie znajduje się gdzieś w lesie pod Wyszkowem. Sytuacja była o tyle dramatyczna, że mężczyzna miał już za sobą próby samobójcze. Liczyła się każda minuta.

Wyszkowski dyżurny podjął błyskawiczne, a co najważniejsze skuteczne działania, które doprowadziły do odnalezienia mężczyzny. Policjant ustalił jego numer telefonu, zadzwonił i zaproponował pomoc. Następnie wcielił się w rolę psychologa i negocjatora, i tak poprowadził rozmowę, że udało się ustalić miejsce, w którym znajdował się mężczyzna. Niedługo po tym policjanci odnaleźli go w pobliżu lasu na terenie gm. Zabrodzie. 58-latek trafił pod opiekę lekarzy.

KPP/MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *