O jedną kondygnację w górę

– to plany na przyszłość. Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy chcą rozbudować budynek, w którym się znajdują. Przedstawiciele urzędów są już po spotkaniu, podczas którego omówiono koncepcję remontu.

Powstała koncepcja na remont istniejącego budynku starostwa i gminy – poinformował w rozmowie z Wyszków24.pl starosta Jerzy Żukowski. Zakłada ona rozbudowę budynku o jedną kondygnację w górę. Koncepcja ma trzy warianty obejmujące różne możliwości wzmocnienia fundamentu – Nam najbardziej odpowiada postawienie dookoła budynku słupów, na których zostałoby wybudowane dodatkowe piętro – mówi starosta i jak dodał – najważniejsze, że projektant potwierdził, że taka rozbudowa w ogóle jest możliwa.

Rozbudowa byłaby też okazją do remontu aktualnych pomieszczeń, które pozostawiają wiele do życzenia, podkreśla urzędnik – Od wielu lat i gmina i starostwo borykają się z problemem lokalowym dla pracowników. To, co w tej chwili jest to są naprawdę warunki – delikatnie mówiąc – ciężkie, niespełniające norm i wymogów. O tym przekonali się pracownicy m.in. podczas ostatnich upałów, pracując w pomieszczeniach bez klimatyzacji. Rozbudowa budynku kosztowałaby urzędy około 4 milionów złotych – większa część leżałaby po stronie gminy, która zajmuje 55% powierzchni. Warunki obsługi interesantów też odgrywają tu znaczącą rolę – Wszystko wskazuje na to, że tak czy inaczej troszeczkę nie mamy już wyjścia. Musimy zapewnić tutaj wszystkim dobre warunki – mówi Jerzy Żukowski.

W ubiegłym roku starostwo podjęło już działania zmierzające do polepszenia obsługi petentów planując przeniesienie Wydziału Komunikacji. Komórka ma znaleźć się w budynku przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”. Aktualnie tamtejsze pomieszczenia są remontowane, a na wrzesień/październik planuje się ich wyposażenie – W tym roku ten wydział zostanie przeniesiony. Będzie to przede wszystkim rozkurczenie dla interesantów i pracowników. Będą standardy, które teraz obowiązują. Na pewno będzie widać różnicę. No i kwestia parkingów… tu zawsze był z tym problem – przyznaje starosta, ale podkreśla też, że „po wyniesieniu się wydziału i tak tych pomieszczeń dla pracowników w urzędzie będzie za mało”.

Koncepcja rozbudowy jest dopiero na etapie uzgodnień. Starosta podkreśla, że jeszcze nie rozmawiał o niej z radnymi, a to oni decydują o budżecie. Pod koniec sierpnia planowane jest następne spotkanie w tej sprawie – wówczas mają odbyć się wiążące uzgodnienia między stronami.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *