Nowy naczelnik od inwestycji i dróg

Wydział Inwestycji i Dróg Publicznych w Starostwie Powiatowym ma nowego naczelnika. Stanowisko to od 1 lutego objął Marek Tomasz Markowski, który zastąpił Ryszarda Sędziaka.

Wydział Inwestycji i Dróg Publicznych to jedna z newralgicznych komórek powiatowego urzędu, nadzorująca m.in. odśnieżanie, utrzymanie dróg i zieleni oraz powiatowe inwestycje, związane nie tylko z infrastrukturą drogową.

Dotychczasowy naczelnik Ryszard Sędziak, który od 26 września 2011 roku zarządzał tą komórką, został przesunięty za porozumieniem stron do Wydziału Środowiska i Rolnictwa, gdzie będzie odpowiadał za współpracę z organami środowiska i rolnictwa.

Nowym naczelnikiem od inwestycji i dróg jest 48-letni Marek Tomasz Markowski, mieszkaniec Wyszkowa. Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Ma za sobą również szereg kursów i szkoleń z zakresu planowania i realizacji procesów inwestycyjno-budowlanych, zamówień publicznych, pozyskiwania środków zewnętrznych, postępowania administracyjnego. Posiada uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Jest członkiem Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

W swojej karierze zawodowej pracował m.in. w firmach budowlanych na stanowiskach inżyniera budowy i kierownika budowy. Prowadził także własną działalność gospodarczą. Nowy naczelnik ma też doświadczenie w pracy samorządowej, w tym w wyszkowskim starostwie, gdzie w latach 2005-2011 sprawował stanowiska naczelnika Wydziału Architektoniczno-Budowlanego, inspektora do spraw architektoniczno-budowlanych oraz naczelnika Wydziału Inwestycji i Dróg Publicznych.

W ostatnich latach (od 2011 roku) był kierownikiem Wydziału Inwestycji i Rozwoju (wcześniej Wydziału Inwestycji i Drogownictwa) w Urzędzie Miejskim w Tłuszczu, z którego zgodnie z art. 22. ustawy o pracownikach samorządowych uzyskał możliwość przeniesienia pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego. Interesuje się turystyką, sportem, muzyką, literaturą faktu, historią.

SP/MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *