Nowy dyrektor WOSiR

Dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji został odwołany. Marek Wiśniewski pełnił tę funkcję od 16 lat. Jego obowiązki przejął Adam Szymański.

Z dniem 13 listopada burmistrz Wyszkowa powołał do pełnienia obowiązków dyrektora Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na okres 3 miesięcy Adama SzymańskiegoTakie rozwiązanie pozwoli sprawnie funkcjonować ośrodkowi dalej do czasu przygotowania i rozstrzygnięcia konkursu na dyrektora. Zmiany kierownictwa wynikają z wyzwań rozwojowych oraz dostosowywania marki WOSiRu do współczesnych problemów – podaje w przekazanej informacji Edyta Wittich z Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim.

Dotychczasowy dyrektor Marek Wiśniewski zostanie powołany do pełnienia obowiązków zastępcy dyrektora ds. infrastruktury sportowej. Decyzję burmistrza komentuje krótko – Szkoda. Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją, że jestem odwołany. Decyzję podnosi szef wszystkich szefów, to jest jego decyzja, autorska. Ma prawo dobierać sobie załogę, z którą chcę współpracować. To wszystko na ten temat.

Adam Szymański ma 46 lat, pochodzi z Wyszkowa. Jest absolwentem Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku ekonomia, gdzie uzyskał tytuł magistra. Następnie ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim w zakresie marketingowego zarządzania firmą. Przez ponad 21 lat zawodowo związany z PKO Bankiem Polskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Departamentach Centrali, które zajmowały się m.in.

– marketingiem usług bankowych,
– zarządzaniem sprzedażą produktów dla małych i średnich przedsiębiorstw,
– tworzeniem rozwiązań organizacyjnych w Banku,
– optymalizacją procesów bankowych.

To właśnie optymalizacja procesów najbardziej go interesowała zawodowo. Ukończył specjalistyczny program i szkolenia w zakresie stosowania metodologii Lean Six Sigma i uzyskał kompetencje Black Belt uprawniające do samodzielnego prowadzenia i nadzorowania projektów optymalizacyjnych na poziomie realizowania strategii firm. Od kilku lat specjalizował się w prowadzeniu projektów.

Ukończył program „The Advanced Certificate in Marketing”, którego celem było przygotowanie wysoko wykwalifikowanej kadry do zarządzania działalnością marketingową w firmie według międzynarodowych standardów opracowanych przez The Chartered Institute of Marketing z Londynu.

Oprócz zadań regulaminowych, zaangażowany w akcje społeczne i charytatywne. Współzałożyciel i przez 10 lat współkoordynator sekcji biegowej w Banku, która zrzesza ponad 500 biegaczy z całej Polski. Z ramienia sekcji inicjował i koordynował wiele projektów biegowych, m.in: Korona Maratonów PKO Banku Polskiego; Drużynowa Liga Biegowa; Biegnę dla Tych, którzy marzą, żeby chodzić; Rywalizacje PKO-PZU.

Społecznie wspiera działalność i jest konsultantem fundacji zajmujących się propagowaniem aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in.: BiegamBoLubie (akcja biegowa na ponad 100 stadionach w Polsce) oraz Wychowanie przez Sport.

Prywatnie pasjonat sportu, biega, jeździ na rowerze, chodzi po górach. W młodości uprawiał tenisa stołowego, gry zespołowe i karate. Od kilkunastu lat skupia się przede wszystkim na bieganiu. Ukończył ponad 100 biegów na dystansie powyżej 5 tys. m, w tym blisko 30 maratonów i ultramaratonów w terenie górskim.

Żonaty. Żona Agnieszka (również maratonka i ultramaratonka), kieruje zespołem marketingu sportowego w PKO Banku Polskim. 14-letni syn Dominik, jest uczniem 8 klasy pływackiej w SP 5 w Wyszkowie. Ze względu na wspólne zamiłowania, czas wolny zawsze wypełniony jest aktywnościami fizycznymi.

UM/MG

Tagi:

4 Komentarzy

  1. Monia Reply

    Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : wyspakobiet.eu/monia25

  2. Oscarbpu Reply

    Medication information leaflet. What side effects can this medication cause?
    dota2.su generic cephalexin price In Canada
    All information about drug. Read now.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *