Nowy dyrektor szpitala

Tomasz Boroński zostanie nowym dyrektorem wyszkowskiego szpitala. Przez 7 lat piastował stanowisko zastępcy dyrektora ds. administracyjno-eksploatacyjnych w Szpitalu Powiatowym w Wołominie. Aktualnie stoi na czele zespołu technicznego ds. uruchomienia szpitala w nowo budowanym na Ursynowie Szpitalu Południowym w Warszawie.

Tomasz Bolesław Boroński wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie. Konkurs został ogłoszony w związku z przejściem na emeryturę z dniem 26 września obecnej od 2003 roku dyrektor Cecylii Domżały.

Komisja konkursowa powołana uchwałą Rady Powiatu rozpatrywała dwie kandydatury, które w terminie złożyły dokumenty i spełniły wymogi formalne. W poniedziałek, 19 sierpnia odbyły się ponad godzinne rozmowy kwalifikacyjne, natomiast uchwałę o wyborze kandydata na stanowisko kierownicze na okres 6 lat Zarząd Powiatu Wyszkowskiego podjął jednogłośnie podczas wtorkowego posiedzenia.

Tomasz Boroński ma 53 lata. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej gdzie najpierw ukończył studia inżynierskie na Wydziale Inżynierii Środowiska, a następne kontynuował studia na Wydziale Nauk Społecznych i Administracji otrzymując tytuł naukowy magistra w specjalności zarządzanie nieruchomościami. Ukończył także prestiżowe studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim „Zarządzanie podmiotami leczniczymi w dobie przekształceń własnościowych”. Przez ostatnie 7 lat Tomasz Boroński piastował stanowisko zastępcy dyrektora ds. administracyjno-eksploatacyjnych w Szpitalu Powiatowym w Wołominie.

W wołomińskiej służbie zdrowia odpowiadał m.in. za tworzenie i realizację planów inwestycyjnych, kierowanie zespołem zamówień publicznych, wdrażaniem nowoczesnych Systemów Zarządzania Jakością, gospodarowanie środkami finansowymi, nadzór nad informatyzacją placówki oraz nadzór nad gospodarką techniczną, magazynową, wyposażeniem w sprzęt medyczny i techniczny, realizacją zakupów i zamówień oraz funkcjonowaniem taboru samochodowego szpitala.

W swojej karierze zawodowej pracował również w Telewizji Polskiej S.A. gdzie kierował m.in. zakładem konserwacji i remontów oraz zakładem energetyki i remontów. Od 2012 roku posiada licencję zarządzania nieruchomościami wydaną przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

– Nowy dyrektor jest trenerem i wykładowcą kadr menedżerskich jednostek służby zdrowia z zakresu między innymi optymalizacji finansowej ich działalności. Ma opinię dobrego menedżera i fachowca. Komisję konkursową przekonał między innymi niezwykle profesjonalnym podejściem do koncepcji funkcjonowania szpitala, w tym przygotowaną dokumentacją konkursową. Przed panem Tomaszem Borońskim stoi z pewnością wiele wyzwań – komentuje wybór starosta powiatu wyszkowskiego Jerzy Żukowski.

Tomasz Boroński w chwili obecnej stoi na czele zespołu technicznego ds. uruchomienia szpitala w nowo budowanym na Ursynowie Szpitalu Południowym w Warszawie. Nadzoruje m.in. dostosowanie organizacji i funkcjonalności do kontraktu NFZ, weryfikuje procedury medyczne i wyposażenie w nowo budowanych pomieszczeniach z ponad 300 łóżkami oddziałowymi.

Nowy dyrektor jest mieszkańcem Kobyłki (powiat wołomiński), żonaty, ma dwójkę dorosłych dzieci, córkę 21 lat i syna 29 lat. W czasie prywatnym jest wielkim miłośnikiem historii Polski i literatury okresu międzywojennego i II wojny światowej. W czasie wolnym poznaje nowe techniki informatyczne oraz uprawia piłkę siatkową i piłkę nożną.

SP

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *