Nowosielski i Sobczak ponad podziałami [AUDIO]

Grzegorz Nowosielski w imieniu Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólnota Samorządowa oraz Waldemar Sobczak w imieniu Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości podpisali oświadczenie o zawiązaniu koalicji.

To oznacza stabilne, spokojne rządy. Skupiające się na merytorycznych aspektach samorządów – mówił w rozmowie z redakcją Wyszków24.pl Grzegorz Nowosielski.

Jak mówi burmistrz, Wspólnota Samorządowa to lokalny komitet skupiający przede wszystkim ludzi, którzy chcą pracować nad rozwojami lokalnej Polski. Nie zaglądamy nikomu w kartkę wyborczą, raczej chcemy dyskutować, które inwestycje, w jakiej kolejności mamy wybudować, z jakich środków możemy skorzystać. Nie chcemy dzielić się ideologicznie, szanujemy poglądy innych, chociaż niekoniecznie je podzielamy, bo to jest w pewien sposób naturalne, że jak jest grupa ludzi, to przecież nie wszyscy mają jednakowy pogląd.

Burmistrz przypomina, że większość komitetów deklarowała współpracę ponad podziałami. Nie ukrywa też, że koalicja z PiS-em będzie stabilniejsza niż z PSL, gdyż PiS ma sześciu radnych miejskich, a PSL tylko dwóch. Ponadto burmistrz liczy też, że współpraca ta ułatwi pozyskiwanie środków z programów rządowych, co może mieć wpływ na realizację np. budowy nowego mostu w Wyszkowie.

Na początku kampanii wyborczej zarząd powiatowy PiS postawił sobie cel, że nie będzie zawierał na siłę koalicji z PSL. Zarząd PSL podjął taką samą decyzję – informuje Waldemar Sobczak. Jednak jak wyraźnie podkreśla, zawarta koalicja jest jedynie ze Wspólnotą Samorządową, a nie z pozostałymi komitetami, które popierały Wspólnotę w kampanii wyborczej – Wiem, że wśród tych komitetów był komitet ukryty pod szyldem Wyszkowscy Demokraci. Był tam jeden członek Platformy Obywatelskiej, ale prowadziliśmy kilkudniowe rozmowy z dobrym skutkiem i tenże przedstawiciel praktycznie nie brał udziału w rozmowach. Z tego co uzgodniliśmy, będzie zwykłym radnym rady powiatu wyszkowskiego. My, zaznaczam, zawieraliśmy koalicję ze Wspólnotą Samorządową. Nie mieliśmy innego wyboru, ale to była wola dwóch stron – podkreśla przewodniczący zarządu powiatowego PiS.

 

Treść podpisanego oświadczenia zamieszczamy poniżej:

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *