Nowe serce miasta. Plac Miejski oficjalnie otwarty [AUDIO/FOTO]

Plac Miejski w Wyszkowie gotowy! Po prawie roku prac budowlanych teren zieleni między ulicami Sowińskiego i 11 Listopada zamienił się w miejsce spotkań dla mieszkańców wśród 9-metrowych fontann, pergoli, drzew i kilku tysięcy krzewów. Oficjalne otwarcie odbyło się wczoraj wieczorem, 7 czerwca.

Muzyka, ogień i woda towarzyszyły przy oficjalnym otwarciu Placu Miejskiego, które zgromadziło tłumy mieszkańców. Wszystkich przywitała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Wyszkowie. Koncert był wiązanką polskich i zagranicznych utworów przygotowanych w aranżacji orkiestry pod kierunkiem kapelmistrza Franciszka Józefa Bieganowskiego, honorowego obywatela Wyszkowa. W krótkiej oficjalnej części mieszkańcy poznali historie powstania placu, którą przedstawiła Edyta Wittich, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim. Koncepcja na to miejsce została wyłoniona poprzez konkurs urbanistyczno-architektoniczny, do którego wpłynęło 12 prac. Wygrała go studentka architektury z Politechniki Warszawskiej Ewelina Słomka. Następnie projekt ten wykonała – wyłoniona w drodze konkursu ofert – Anna Kanclerz. Teren inwestycji został przekazany wykonawcy, firmie Zielbut z Warszawy, 31 lipca. Po niecałym roku centrum Wyszkowa nabrało nowego wyglądu.

Będzie to miejsce pierwszych randek, spacerów z wózkami, rozmów seniorów siedzących na ławeczkach. Będzie to wizytówka Wyszkowa. Oddajemy wam Plac Miejski, aby był waszą dumą i radością. Jestem przekonany, że dziś zaczyna bić nowe serce naszego miasta na długie lata – mówił podczas otwarcia burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.

Plac Miejski przeszedł już próbę ognia. Fire Show, czyli teatr ognia, na który z niecierpliwością czekali mieszkańcy rozgrzał teren i publiczność. Po zakończonym widowisku uruchomiono podświetlane fontanny. Taki sposób na ochłodę sprawdziły prawie wszystkie dzieci, ale nie tylko… 😉

W relacji audio usłyszycie, jak mieszkańcy oceniają nowe miejsce spotkań oraz jakie jeszcze gmina ma plany względem Placu Miejskiego:

 

Tagi:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *