Nowa radna apeluje: Uprzątnijcie miasto!

O tym, że przestrzeń publiczna wygląda, jak wygląda – pisaliśmy kilka dni temu. Zniszczone materiały wyborcze (przypadkiem lub celowo) zaśmiecały przestrzeń publiczną. Po załamaniu pogody plakaty, w całości lub we fragmentach można odnaleźć na chodnikach, płotach i trawnikach. O uprzątnięcie przestrzeni publicznej zaapelowała dziś nowa radna Monika Bieżuńska (KWW Masz Wybór).

PROŚBA do wszystkich kandydatów, którzy brali udział w wyborach do samorządu o sprzątnięcie swoich plakatów. Wiem, że jest na to 30 dni, ale przy tej pogodzie wskazane byłoby to zrobić wcześniej. Mam wrażenie,że niektórzy czekają, że sprawę załatwi deszcz i wiatr(większość już fruwa). Przed wyborami każdego dnia pojawiały się nowe i był czas na ich rozwieszanie, to równie dobrze można je wcześniej sprzątnąć – napisała dziś na swoim profilu w serwisie Facebook nowa radna.

Trudno się z tym apelem nie zgodzić, co potwierdzają komentujący wpis internauci. Od dnia zakończenia wyborów komitety wyborcze mają 30 dni na uprzątnięcie swoich plakatów i innych materiałów wyborczych. Za niezastosowanie się do tego przepisu grozi mandat w wysokości 500 zł. Niekiedy jednak nieusunięte materiały można było odnaleźć (przy poprzednich kampaniach) wiele dni po upłynięciu terminu. Jak będzie tym razem? Nie ulega wątpliwości, iż Monika Bieżuńska, która rozpoczyna swoją pracę w radzie miasta (dotychczas pełniła funkcję sołtysa Leszczydołu Starego) sprawy dopilnuje.

red

 

Tagi:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *