Nowa droga w Leszczydole-Działki

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Leszczydół-Działki dobiegła końca. Uroczyste otwarcie odbyło się wczoraj, 6 listopada.

Pierwszy etap inwestycji obejmował wykonanie jezdni z kostki brukowej o długości 947 metrów, zjazdów i utwardzenia, odwodnienia, pobocza z kruszywa, przepustu pod drogą, oznakowania, a także nasadzenie trzech drzew. Wartość zadania opiewała na kwotę 1.027.834 zł, z czego 98.800 zł dofinansowano z budżetu Województwa Mazowieckiego.

W etapie drugim wykonana została jezdnia z asfaltu o długości 785,5 metra, zjazdy o nawierzchni z kostki brukowej, chodnik i dojścia do furtek. Podobnie jak w pierwszym etapie prac utwardzono pobocza z kruszywa, zrobiono przepusty pod zjazdami i oznakowanie. Dodatkowo mieszkańcy sołectwa będą mogli cieszyć się również trawnikami i nowymi nasadzeniami drzew wzdłuż drogi. Dla zwiększenia bezpieczeństwa przebudowano także linię niskiego napięcia. Ta część prac kosztowała samorząd 1.351.079,23 zł, co w całości zostało pokryte z budżetu gminy Wyszków.

W uroczystym otwarciu drogi wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Wyszkowie na czele z zastępcą burmistrza Wyszkowa Anetą Kowalewską i naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Bezpieczeństwa Adamem Mrozem, radni Rady Miejskiej w Wyszkowie: Monika Bieżuńska i Bogdan Kuchta, proboszcz parafii Świętej Rodziny ks. kan. Kazimierz Wądołowski, sołtys Henryk Borkowski i mieszkańcy sołectwa Leszczydół-Działki.

UM

Tagi:

1 Komentarz

  1. Adam Warpas Reply

    Takie rzeczy wykonuje się bez „fety” i fotografii… mieszkańcom się „należało”… ale go moje zdanie… może je zmienię… szczegółów nie znam…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *