Nieodśnieżany wiadukt, czy niekompetentni kierowcy? [VIDEO/AUDIO]

Przejazd przez nowy wiadukt w okresie zimowym okazał się nie taki oczywisty, jakby się mogło wydawać. Szczególnie dla kierowców samochodów ciężarowych. Naczelnik wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkalnictwa i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim zapewnia, że standardy związane z odśnieżaniem estakady są zachowane, a wiadukt traktowany jest priorytetowo. Przyczyna utrudnień w ruchu upatrywana jest w kompetencjach kierowców.

Wiadukt nad przejazdem kolejowym został wybudowany w ubiegłym roku w ramach obwodnicy śródmiejskiej etap III i IV. Problem z przejazdem przez estakadę w aktualnych warunkach atmosferycznych poruszyła na dzisiejszej (10.01) sesji radna Monika Bieżuńska. Jak poinformowała, na prośbę mieszkańców zgłosiła już wcześniej tę sprawę do Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkalnictwa i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim. Naczelnik zareagował bezzwłocznie, ale efektów nie widać – Cały czas sytuacja się powtarza. Chodzi mi o lepsze posypywanie tego wiaduktu. Na Facebooku pojawiają się filmiki, na których widać, że kierowcy ciężarówek nie mogą na ten wiadukt wjechać – mówiła.

Dzięki uprzejmości jednego z naszych czytelników publikujemy nagranie wideo, na którym widać, jak samochód ciężarowy zjeżdża z wiaduktu do tyłu, co wskazuje na napotkane utrudnienia.

Wiadukt jest dość stromy (6% nachylenia po dwóch stronach podjazdów), ale spełnia wszystkie warunki techniczne – informuje naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkalnictwa i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim Robert Garbarczyk, ponadto jest traktowany priorytetowo pod względem odśnieżenia – Zawsze, kiedy następuje opad atmosferyczny wiadukt jest w pierwszej kolejności zabezpieczony i przygotowywany do tego, żeby był przejezdny – mówi naczelnik i jak zapewnia, wiadukt utrzymywany jest zgodnie ze standardami obowiązującymi na terenie gminy, a nawet wyższymi – Dorównujemy drogom krajowym, jeśli chodzi o odśnieżanie, posypywanie i skuteczność zabezpieczania tego wiaduktu w momencie kiedy następują zmiany atmosferyczne.

Naczelnik informuje, że utrudnienia w podjeździe to sporadyczne sytuacje i upatruje to w kompetencjach kierowców – Moim zdaniem jest to kwestia niedoświadczenia kierowców, co też widać na ulicach na co dzień. Widzę, jak niektórzy kierowcy nie radzą sobie z obecnymi warunkami atmosferycznymi. Odnoszę wrażenie, że też nie chcą tego doświadczenia nabyć.

Przypominamy, że przejazd pod wiaduktem jest niemożliwy przez zlikwidowanie przejazdu kolejowego, o czym pisaliśmy TUTAJ.

MG

Tagi:

5 Komentarzy

 1. Kalina Reply

  Mieszkam niedaleko tegoż wiaduktu i prosze mi wierzyć, warunki na nim panujące są fatalne, jest ślisko, droga jest nie odśnieżana. Osobiście dzwoniłam do urzędu czy w końcu ktoś zechce się pofatygować solarką i pługiem. Trudno jest podjechać osobowemu autu, które łatwiej rozpędzić a co dopiero załadowanemu po brzegi samochodowi ciężarowemu. Proponuje panu naczelnikowi wsiąść do takiego pojazdu i zademonstrować nam swoje umiejętności na oblodzonym wiadukcie:) żenada Panie naczelniku, żenada i wstyd

 2. Aga Reply

  Wyszków cały jest słabo odsniezony chodniki wogole prawie tylko centrum miasta masakra o osiedlach nie wspomnę ale pieniądze będą wiedzieli kiedy wziosc odsniezac nie wiedzą masakra

 3. Jarek Reply

  Jak wszędzie lód,dgs tez bylo zawsze ladnie oczyszczone teraz, nieda sie zatzymac przed skrzyzowaniem czy wjechać na rądo bo sam lód, jadac do pożaru sadzy w kominie jechaliśmy 40km na godzinę nieda sie wiecej to i tak juz bylo zła decyzja w takie lodowisko ,tylko na koniexc zimy to benda fakturki za odsniezanie kolosalne , ras pisypqli to niebylo komu usunac blota posniegowego i wraz ślisko, porażka!!!

 4. Łukasz Reply

  Skoro kierowca ma prawo jazdy to na jakiej podstawie twierdzi pani z urzędu, że brak mu kompetencji? Doświadczenie w jeździe tirem nie spowoduje, że ze na wiadukcie zniknie oblodzenie… Odśnieżanie w wyszkowie odbywa się o godz 7 żeby Państwo mogło dojechać na 8 do pracy. Pozdrawiam

 5. Nfgdhjy452 Reply

  Ten Na xxxxyyyda..k zza biurka z płyty pilśniowej, ten niby kierowca? Czym jeździ? Lanosem od rodziców na niedzielę? Ile km jeździ w roku?
  Jak można tak oceniać Zawodowych Kierowców wielotonowych ciężarówek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *