Narkotyki w wyszkowskiej Stokrotce. Tajemnicza przesyłka ukryta w bananach

Na wyjątkowe znalezisko w kartonach z bananami natrafili pracownicy wyszkowskiej Stokrotki. Pod owocami, które miały przyjechać z Ekwadoru znaleziono paczki z tajemniczym proszkiem w środku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w „przesyłce” było ok. 30 kilogramów kokainy. 

O sprawie poinformował portal Fakt24.pl. W Sokołowie Podlaskim paczki nieomal nie trafiły na półki sklepowe. W sobotni poranek, podczas rozkładania towaru ekspedientki trafiły na prostokątne pakunki, podobne do cegieł, szczelnie zawinięte w podwójną folię. Na niektórych widniały naklejki z nazwami telefonów komórkowych. Po otwarciu jednej z paczek wysypał się biały proszek. Natychmiast wezwano policję – informuje portal.

Łódzka policja poinformowała dziennikarzy portalu, że 100 podobnych paczek trafiło również do 6 sklepów w województwie łódzkim, w tym do 5 w samej Łodzi. W rozmowie z Faktem KGP informuje, że tego typu przesyłki ujawniono na terenie trzech województw: mazowieckiego, dolnośląskiego i łódzkiego. Najprawdopodobniej znajdują się w nich środki odurzające.

Policja prowadzi aktualnie śledztwo mające na celu ustalenie od kogo pochodzą przesyłki i do kogo miały trafić.

Jak informuje sierż. szt. Aleksandra Calik z  Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu – zgłoszenie o nietypowej przesyłce wyszkowscy policjanci otrzymali wczoraj (24.11). Funkcjonariusze pojechali na miejsce i zabezpieczyli narkotyki. Póki co nie możemy podać informacji dotyczących ich ilości i rodzaju. Obecnie wykonywane są czynności w tej sprawie.

red/fakt24.pl

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *