Najlepsi na Mazowszu w konkursie EkoSzkoła

Siedmioro uczniów z Wyszkowa zostało wyróżnionych w konkursie EkoSzkoła skierowanym do szkół podstawowych z całego Mazowsza. Była to druga edycja ekologicznej rywalizacji, którą zorganizował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

4 października w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie EkoSzkoła – edycja II. Jego cel to upowszechnianie i popularyzacja działań związanych z edukacją ekologiczną  i ochroną środowiska prowadzonych w szkołach podstawowych oraz kreowanie właściwych postaw dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska. Konkurs realizowany jest w dwóch kategoriach: prace plastyczne dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III oraz fotografie dla uczniów szkół podstawowych z klas IV–VIII.

Każdy uczestnik miał przygotować maksymalnie trzy prace plastyczne bądź trzy fotografie. Nagrodzone prace zostały wykonane dowolną techniką przy użyciu w szczególności surowców wtórnych lub przedmiotów pochodzenia naturalnego, tematyka zaś odzwierciedlała dotychczasowe działania szkoły na rzecz ochrony środowiska i kształtowania postaw proekologicznych.

Osoby, które zdecydowały się wziąć udział w naszym konkursie EkoSzkoła udowodniły, że zależy im na tym, żebyśmy żyli w czystym i zdrowym środowisku. Jestem pod wielkim wrażeniem świadomości ekologicznej jaką wykazały się dzieci. Jest ona naprawdę imponująca. Udowodnili to swoimi bogatymi w wyobraźnię pracami, które obrazują w sposób jasny i przejrzysty na czym powinna polegać ochrona przyrody. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie, a laureatom gratuluję – mówiła Anna Król, prezes WFOŚiGW w Warszawie.

W tym roku do konkursu zgłosiły się trzy szkoły z Wyszkowa: Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Obrońców Westerplatte oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie. Komisja konkursowa wyróżniła 7 uczniów. Za nadesłane prace plastyczne nagrody otrzymali: I miejsce – Ada Jezierska (SP 5), II miejsce – Filip Czerwiński (SP 4) i III miejsce – Alicja Sobczak (SP 5). W kategorii fotograficznej nagrody powędrowały do uczniów z SP 1: II miejsce zajęła Joanna Deluga, a III miejsce – Zofia Siwiera. Przyznano również nagrody specjalne Zarządu. Za precyzyjne przedstawienie procesu recyklingu wyróżniono Karolinę Barańską (SP 5), a za najbardziej barwną pracę – Rozalię Mielczarczyk (SP 1).

WFOŚiGW w Warszawie

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *