Na BLIK-a. Nowa metoda działania oszustów

Policja ostrzega o kolejnej metodzie działania oszustów. Przestępcy poprzez włamanie się do aplikacji Messenger wyłudzają pieniądze od znajomych właściciela konta. Takie przypadki odnotowano też w powiecie wyszkowskim.

„Na BLIK-a” to nowy i coraz bardziej popularny sposób, jaki wykorzystują przestępcy na wyłudzanie pieniędzy. Oszuści pokonując zabezpieczenia uzyskują dostęp do aplikacji Messenger, następnie za jej pośrednictwem wysyłają do znajomych danej osoby wiadomości z prośbą o wygenerowanie i podanie im kodu BLIK. Najczęściej tłumaczą to pilną potrzebą zrealizowania przelewu bądź uiszczenia jakiejś opłaty i chwilowym brakiem dostępu do środków zgromadzonych na swoim koncie.

Policja apeluje: Tego typu wiadomości TO PRÓBA OSZUSTWA! Absolutnie nie należy przekazywać kodów, nawet jeśli osoba, która do nas napisze jest nam znana i bliska. Trzeba mieć świadomość, że ktoś mógł włamać się na konto naszego znajomego i wykorzystując znajomość chce nas oszukać i okraść.

Warto wiedzieć, że w przypadku przekazania kodu BLIK, jeśli w ustawieniach aplikacji bankowej nie zostało zaznaczone, że operacja wymaga zatwierdzenia przez właściciela konta, osoba, która go otrzyma może niemalże z każdego bankomatu wypłacić pieniądze bez użycia karty.

Przestępcy działają na terenie całego kraju licząc na szybki zysk. Niestety również na terenie powiatu wyszkowskiego policja odnotowała kolejny przypadek tego typu oszustwa. Aby nie paść ofiarą takiego zdarzenia policjanci radzą, by weryfikować tożsamość osób, które wysyłają do nas wiadomości z prośbą o pożyczkę. Bezwzględnie trzeba dbać o bezpieczeństwo swoich danych oraz hasła, tak aby inne osoby nie mogły wejść w ich posiadanie.

KPP

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *