Mole książkowe opanowały Wyszków [AUDIO/FOTO]

Dzisiaj ulicami miasta przeszła IX Parada Moli Książkowych. Uczestniczyli w niej przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich. Pochód charakteryzowały nie tylko kolorowe transparenty i przebrania za bajkowe postaci, ale też balony i urodzinowe gadżety, bo w tym roku wyszkowska książnica obchodzi swoje 70-lecie.

Parada Moli Książkowych w Wyszkowie to jeden z punktów programu akcji pn. „Tydzień Bibliotek”, która od 16 lat organizowana jest w całej Polsce. Z roku na rok uczestników pochodu przybywa, tym razem po raz pierwszy molami książkowymi byli też uczniowie szkół średnich. Wszyscy zgromadzili się na placu naprzeciwko Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie rozpoczął się marsz ulicami miasta. Jednak zanim mieszkańcy zobaczyli, jak wiele moli książkowych liczy Wyszków, odbyła się część oficjalna.

Życzenia z okazji jubileuszu 70-lecia wyszkowskiej książnicy rozpoczęła zastępca burmistrza Aneta KowalewskaPracujecie wśród przyjaciół, bo książki to nasi przyjaciele. Niech ta praca zawsze przynosi satysfakcję, radość i przyjemność – mówiła. Kilka słów skierowała również do uczestników parady – Kiedy czytamy nową książkę to zyskujemy nowego przyjaciela. Miałam to wielkie szczęście, że jak byłam małym dzieckiem, to rodzice mi dużo czytali i dzięki temu pokochałam czytanie. Staram się też czytać swoim dzieciom, żeby również to pokochali i zachęcam byście namawiali swoich rodziców do wspólnego czytania, bo to fantastyczna przygoda i wymierne korzyści.

Ze sceny swoje życzenia przekazali również przedszkolaki z Długosiodła – Ta wyszkowska książnica czytelników zawsze zachwyca. Każdy jest w niej mile widziany i po królewsku witany. Ta biblioteka wzbudza uznanie, niech oazą wiedzy długo pozostanie. Za miłą współpracę dziękujemy i moc gratulacji ślemy – recytowali.

Kartę z życzeniami przygotowali przedstawiciele Przedszkola nr 9 – Chętnie czytamy książki z biblioteki, dzięki temu wiedzę mamy na wieki. Za tę wiedzę i radość dziękujemy i mnóstwa czytelników bibliotece naszej gwarantujemy. Z okazji jubileuszu 70-lecia życzymy pracownikom biblioteki poczucia spełnienia w pracy, ciekawych pomysłów i energii w krzewieniu kultury.

W paradzie uczestniczyło kilkaset osób z całego powiatu wyszkowskiego. Zapytaliśmy moli, dlaczego warto czytać książki. Kilka słów od siebie przekazuje również dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Małgorzata Ślesik-Nasiadko. Posłuchaj:

Na Paradzie Moli Książkowych „Tydzień Bibliotek” w Wyszkowie się nie kończy. Placówka zaplanowała jeszcze lekcję o nowoczesnych źródłach informacji dla uczniów szkół średnich oraz warsztaty tworzenia okładki ulubionej książki dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Ponadto przez cały maj trwa akcja „Bookcrossing w bibliotece” – weź książkę, przeczytaj i przekaż dalej oraz „Abolicja”, czyli ukłon w stronę czytelników przetrzymujących książki. Będą mogli oni uniknąć kary pieniężnej jeśli zwrócą wypożyczone lektury do 14 maja.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *