Marsz Matematyczny uczniów Norwida [AUDIO/FOTO]

Dzisiaj, w Dzień Liczby Pi przeszedł ulicami Wyszkowa marsz matematyczny. Wzięli w nim udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida. Jest to szkoła, która w delegaturze ostrołęckiej ma najlepszy wynik matury z matematyki na poziomie rozszerzonym. Bez znajomości tego przedmiotu ani rusz, mówią licealiści.

Marsz Matematyczny uczniów czterech klas I LO im. C. K. Norwida w Wyszkowie zainaugurował Rok Matematyki. Licealiści przeszli ulicami 11 Listopada, Pułtuską i Sowińskiego z transparentami, skandując przy tym matematyczne hasła. Punktem końcowym marszu była ławeczka Jerzego Różyckiego w Parku Miejskim. W ramach Roku Matematyki w szkole planowane jest wiele wydarzeń. Najbliższe już za tydzień, 21 marca. Będzie to Matematyczne Powitanie Wiosny. Następnie w kwietniu odbędzie się Noc Matematyczna pod hasłem „Królowa nie chce spać”. Na przełomie maja i czerwca zorganizowany zostanie konkurs fotograficzny „Matematyka w fotografii”. Na czerwiec zaplanowano matematyczny „Dzień Absolwenta”, a we wrześniu tradycyjnie zostanie rozstrzygnięty konkurs matematyczny im. Jerzego Różyckiego.

Matematyka jest wszędzie, matematyka nas otacza. Bez matematyki nic byśmy nie zrobili, ale najważniejsze jest, żeby ją zrozumieć, a nie uczyć się na pamięć. Matematyka to przedmiot przyszłości – mówią uczniowie Norwida.

 

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *