Lubisz dzieci? Nie pal śmieci! [AUDIO/FOTO]

„Nie pal w piecu byle czego, zrób dla świata coś dobrego”, „Wyszków, Wyszków nie pal śmieci – trujesz dzieci” – to jedne z haseł dzisiejszego protestu przedszkolaków z Wyszkowa. Dzieci wzięły sprawę w swoje ręce i nawoływały do dbania o czystsze powietrze. Anty-smogowe hasła było słychać w całym centrum miasta.

Punktualnie o godzinie 10.00 na placu Miejskim w Wyszkowie zebrały się dzisiaj (15.10) przedszkolaki, które z ekologią są za pan brat. Wszystkie grupy wraz z rodzicami i nauczycielkami przygotowały transparenty z anty-smogowymi hasłami. Dzieci przeszły ulicami wokół placu głośno skandując przesłania ku poprawie jakości powietrza w mieście – one dobrze wiedzą, jak to zrobić, co można usłyszeć klikając w powyższy plik.

Głos dzieci to najlepszy sposób, żeby dotrzeć do dorosłych, mówi Amelia Depta z Przedszkola nr 9, które zorganizowało protest – Przedszkolaki mają największy wpływ na swoich rodziców. My dorośli musimy dbać o ich maleńkie płuca już w tej chwili. Chcemy od najmłodszych lat uczyć dzieciaki dobrych nawyków, a jednocześnie ich prośba skierowana do mamy, czy taty „nie pal w piecu byle czego” myślę, że przyniesie największy efekt.

Oprócz dzieci z przedszkola, które zainicjowało wydarzenie udział wzięły przedszkolaki z Przedszkola 2, Przedszkole nr 7, Przedszkole Integracyjne nr 4, zerówka z SP 4, Przyjaciele Kubusia oraz Kubuś i Przyjaciele. Do protestu grupy przygotowywały się na zajęciach związanych z promocją ekologii w ramach kampanii „Wyszków oddycha czystym powietrzem”.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *