Lodowisko wróci do centrum miasta?

Gmina Wyszków podsumowała sezon zimowy na lodowisku miejskim. W tym roku odnotowano 21 585 wejść. To o 30% mniej niż w roku ubiegłym. Przyczyną słabszej statystyki prawdopodobnie jest zmiana lokalizacji lodowiska.

Funkcjonowanie lodowiska miejskiego zakończyło się wraz z 28 lutego. Z bezpłatnych jednorazowych wejść w ramach świąt, ustalonych harmonogramów dla szkół, ferii zimowych, organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czy Walentynek skorzystano 8 165 razy. W sumie przez niecałe 3 miesiące funkcjonowania lodowiska odnotowano 21 585 wejść. W tym roku lodowisko zostało zlokalizowane przy pływalni „Błękitna”, co mogło wpłynąć na mniejszą frekwencję. Lodowisko prawdopodobnie wróci do centrum, mówi naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim Edyta WittichNa placu przy pływalni była mniejsza frekwencja o 30%. Dlatego widzimy potrzebę, żeby lodowisko wróciło do centrum. Szukamy w tej chwili rozwiązań, będziemy wymierzać różne tereny i pracować nad tym, żeby to lodowisko jednak było w centrum miasta – informuje.

Są też pozytywne wyniki statystyk funkcjonowania zimowej atrakcji w gminie. Otóż na potrzebę kontynuacji organizowania lodowiska składa się też fakt, że mieszkańcy w tym roku jeździli na własnych łyżwach – O 60% zmniejszyła się w  tym sezonie liczba wypożyczeń łyżew, czyli mieszkańcy kupili sobie własne i chcą dalej jeździć – podsumuje naczelnik.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *