Listopadowe święta w policyjnych statystykach

Trwająca w tym roku pięć dni akcja „Znicz”, to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie funkcjonariuszy ruchu drogowego. W tym czasie na drogach powiatu wyszkowskiego nie doszło do żadnego poważniejszego zdarzenia, nikt nie zginął i nikt nie został ranny. Policjanci, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem odnotowali 17 kolizji i zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę.

Tegoroczna akcja „Znicz” rozpoczęła się już 31 października. Przez 5 dni policjanci czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w drogę, by zapalić światełko na grobach swoich bliskich. Funkcjonariusze obecni byli w okolicach cmentarzy, na trasach oraz na ulicach miasta. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. Na ponad 1020 wykonanych badań trzeźwości zatrzymano jednego pijanego kierowcę.

Od 31 października do 4 listopada wyszkowscy policjanci pracowali na miejscu 17 kolizji drogowych. Nie odnotowano żadnych wypadków. Najbardziej cieszy fakt, że kierowcy wykazali się rozwagą i ostrożnością co spowodowało, że nie było tragicznych zdarzeń drogowych, a co najważniejsze ofiar w ludziach. Tegoroczna, bezpieczna akcja „Znicz” zakończyła się w niedzielę, a nad naszym bezpieczeństwem czuwało ponad 180 wyszkowskich policjantów.

KMP Wyszków

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *