Liga „6”. Oferta korzystna, zainteresowanie niewielkie [AUDIO/FOTO]

Powiat wyszkowski przedstawił swój pomysł na reaktywowanie ligi „6” piłkarskich. Mecze rozgrywane były w Wyszkowie przez 26 lat, ale inicjatywa z czasem wygasła. Oferta powiatu wydaje się być korzysta, mówią zainteresowani, ale problemem może być zbyt mała liczba zgłoszonych drużyn.

Przedstawiciele zaledwie trzech drużyn wzięli udział w spotkaniu organizacyjnym (07.03) dotyczącym reaktywowania ligi „6” piłkarskich z inicjatywy powiatu wyszkowskiego. W spotkaniu towarzyszyli również przedstawiciele Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz rady powiatu. Ofertę przedstawił wicestarosta Leszek Marszał. Powiat proponuje, by mecze ligowe rozgrywały się na bocznym boisku stadionu miejskiego o nawierzchni z trawy syntetycznej, które zostało oddane do użytku w 2018 roku. Jest to bardzo nowoczesny obiekt, też pod względem trybun. Największą jego zaletą jest nawierzchnia, która przyjechała z Holandii. Ponadto boisko posiada certyfikat FIFA QUALITY PRO – podkreślał wicestarosta. Rozgrywki toczyłyby się na połowie boiska. Na drugiej części drużyny mogłyby przygotowywać się do meczu.

Liga ma rozpocząć się już w kwietniu. Proponowane terminy rozgrywek to 7, 14, 28 kwietnia oraz 5, 12, 19 maja, w godzinach od 16.00 do 20.00. Aby projekt został zrealizowany wymagane jest minimum 8 drużyn (maksymalnie 18), w 7-osobowych składach (z bramkarzem). Oferta skierowana jest dla osób od 16 roku życia. System rozgrywek to „każdy z każdym”, przy minimalnej liczbie drużyn przewidziane jest 7 spotkań w trakcie całej ligi. Zespoły będą grać dwa razy po 25 minut z 5-minutową przerwą. Zwycięska drużyna otrzymuje 3 pkt., remis to 1 pkt., a porażka 0 pkt. Wszystko w obecności licencjonowanych sędziów MZPN.

Powiat przewiduje również nagrody, takie jak: puchary za miejsca 1-4, nagroda dla najlepszego bramkarza, dla króla strzelców, dla MVP ligi, a także nagrody rzeczowe dla zawodników trzech pierwszych drużyn. Co tydzień przewidziana jest statuetka dla „zawodnika kolejki”.

Relacja z ligi „6” piłkarskich to zdjęcia z każdej kolejki publikowane na Facebooku, publikacja wyników na stronie www.powiat-wyszkowski.pl oraz FB/powiat wyszkowski. Ponadto informacje prasowe z kolejek przekazywane będą do lokalnych mediów.

Propozycja wpisowego to 400 zł od drużyny. Jak poinformował wicestarosta – Jeżeli nie zbierze się 8 drużyn to projekt zostanie odłożony po wakacjach. Przedstawiciele powiatu i reprezentanci grających drużyn liczą na pozytywny odzew miłośników piłki nożnej:

Alternatywą do projektu weekendowych rozgrywek ligi „6” piłkarskich jest organizacja jednodniowego Turnieju o Puchar Starosty Wyszkowskiego, bez wpisowego, dla 12-osobowych drużyn. Proponowany termin to 7 lub 14 kwietnia albo 5, 12, 19 maja. Przedstawiciele drużyn zasugerowali, by zorganizować rozgrywki na bocznym boisku stadionu miejskiego, dzięki czemu turniej zostałby nieco zróżnicowany od gminnej propozycji Halowego Turnieju o Puchar Burmistrza odbywającego się w hali WOSiR. Wicestarosta podkreślił, że Starostwo jest otwarte na współpracę. Miejsce tego turnieju zależałoby od wyboru terminu rozgrywek. Wówczas prawdopodobnie mecze odbywałyby się przez dwa dni ze względu na ograniczenie czasowe na boisku. Jednak, póki co powiat czeka na zgłoszenia do weekendowych rozgrywek zaproponowanych w ramach nowego projektu ligi „6” piłkarskich.

Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 29 743-59-03 lub poprzez e-mail: a.witkowska@powiat-wyszkowski.pl.

MG

Tagi:

1 Komentarz

  1. janek Reply

    Dzień dobry,
    jak zwykle inicjatywa jest zbyt późno. Większość zespołów już jest zapisana do lig amatorskich, a z tego co widzę na zdjęciach to jeden z organizatorów takowej ligi był na spotkaniu – delegacja z Tłuszcza i to tam przede wszystkim grają drużyny z Wyszkowa. Boisko boczne to fatalny pomysł bo jego połowa jest większa niż wiele orlików i swobodnie można tam grać w „9”.
    Brawo za chęci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *