Leszczydół Stary: Bieg Walentynkowy rośnie w siłę [FOTO/AUDIO]

Zaczęło się od 10 biegaczy. Wystarczyły trzy lata, by zainteresowanie Biegiem Walentynkowym w Leszczydole Starym wzrosło pięciokrotnie. W wydarzeniu wzięły udział dzieci, młodzież, dorośli miłośnicy sportu, ale też zakochane pary. W tym roku zmieniła się także ranga przedsięwzięcia, ponieważ honorowym patronatem objął je Poseł na Sejm RP Daniel Milewski.

Bieg Walentynkowy to wspólna inicjatywa sołtys Leszczydołu Starego Moniki Bieżuńskiej i dyrektor tamtejszej Szkoły Podstawowej Agnieszki Drążewskiej. Pierwsza edycja nie cieszyła się zbyt dużym zainteresowaniem. Z kolei w tym roku udział w IV Biegu Walentynkowym zorganizowanym 17 stycznia zadeklarowało 50 uczestników. Biegacze mieli do wyboru cztery dystanse: 5 km, 2 km, 1 km (bieg dla uczniów) i 600 metrów (bieg dla par). Posłuchaj, jak uczestnicy relacjonują wydarzenie:

W swoich kategoriach płciowych najlepszymi zostali:
Bieg na 5 km
I miejsca: Magdalena Deluga, Kamil Gajewski
II miejsca: Lidia Liżewska, Daniel Sobczak
III miejsca: Oliwia Romańska, Rafał Dzięgielewski

Bieg na 2 km
I miejsca: Justyna Sobczak, Przemysław Oleksiak
II miejsca: Marta Wykowska, Łukasz Kowalczyk
III miejsca: Iwona Chawłowska, Dawid Kuciński

Bieg na 1 km
I miejsca: Natalia Zawadzka, Mateusz Borek
II miejsca: Julia Jastrzębska, Dominik Karamuz
III miejsca: Kinga Kowalczyk, Marcin Zbrzeźniak

Do biegu dla par zgłosiło się osiem duetów. W tym roku biegacze byli związani czerwoną wstążką z balonem w kształcie serduszka. 600 metrów najszybciej pokonali wspólnie Ewa Pazuła i Paweł Woźnica. Na II miejscu stanęli Karolina i Rafał Turek, a na III – Iwona i Wojciech Sitek.

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale ufundowane przez Posła na Sejm RP Daniela Milewskiego, którego podczas sportowego spotkania reprezentował dyrektor biura posła Piotr Stępień. Wyróżnionym biegaczom wręczono również medale z motywem walentynkowym wskazujące na zajęte miejsce oraz atrakcyjne nagrody, jak m.in. karnety na siłownie, bony do sklepu sportowego, czy gadżety do ćwiczeń. Tradycyjnie upominki rozlosowano również wśród zebranych kibiców. Dodatkowo dla wszystkich gości przygotowano poczęstunek.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *